60 OPBICHTING CEKTBALB KEUKEN. 24 October 1917. Aan den Raad der Gesneente Heemstede De buitengewone tijdsomstandigheden, die steeds meer hun invloed op het dagelijksch leven doen ge- voelen, hebben veroorzaakt, dat een ongekende wijzi- ging in de voedselvoorziening moest worden gebracht. De duurte der meeste levensmiddelen en daarbij het nijpend gebrek aan voldoende brandstof en gas, heeft er toe geleid dat in verschillende plaatsen van ons land, pogingen zijn aangewend om het dreigend gevaar voor ondervoeding te voorkomen, door tegen zeer billijken prijs dagelijks warme spijzen beschik- baar te stellen. Voor dit doel worden in die plaatsen Centrale Keukens ingericht. Vandaar uit wordt de gereedge- maakte spijs naar verschillende punten der gemeenten vervoerd, waar de spijs wordt gedistribueerd om in de gezinnen te worden genuttigd. De bedoeling is dat een ieder van deze voedsel- verstrekking gebruik kan maken. Uitgesloten is dan ook, dat de spijzen kosteloos worden verstrekt, orn alie karakter van bedeeling weg te nemen, hetgeen juist menig gezin zou weerhouden hieraan deel te nemen. Niet alleen wordt het belarig der algemeene volks- voeding hierdoor gediend maar bovendien zal nog het groote voordeel worden verkregen, dat in menig huisgezin niet langer gas- of brandstof voor spijsbe- reiding noodig zal zijn, waardoor belangrijk zal wor- den bezuinigd op het gas- en brandstoffenverbruik. hetgeen een gebiedende eisch is, wil men althans in het aanstaande winterseizoen niet voor nog grooter moeilijkheden komen te staan dan den vorigen winter reeds zijn doorgemaakt. Blijkens ingewonnen inlichtingen bij het Kon. Nat. Steuncomité is dit Comité iri beginsel bereid een subsidie voor dit doel te verleenen, terwijl zeer'waar- schijnlijk ook een aandeel in het verlies, dat de exploitafie opleveren mocht, door genoemd Comité zal worden gedragen, Uit aen aard der zaak dient deze voedse Iverstrek-

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 7