Uitgaven. 25 Volgnummer MEMORIE VAN TOELICHTING Uit dezen post zal voortaan enkel in geheel buitengewone gevallen eene betaling geschieden. Als het vorig jaar. Hooger geraamd in verband met de uitgaven over 1916 en de nog gestegen prijzen der brandstoffen. Wegens het drukken van notulen en besluiten, van de diverse begrootingen en het gemeente-verslag en wegens uitbreiding der administratie is dit bedrag benoodigd. Op dezen post worden o.a. ook verantwoord de drukwerken enz voor Openbare Werken en de Politie. Wegens stijging der papier- prijzen en drukloonen moet deze post verhoogd worden. 81 Aan de concierge wordt volgens raadsbesluit van 21 Februari 1912 voor het schoonhouden betaald/7. per week of 364.per jaar en voor de groote schoonmaak 25.voor vrije woning en brand- stof wordt 100.ingehouden. De kosten van schoonmaakmateriaal worden geraamd op 50. Het glazenwasschen geschiedt om de twee maanden en kost 6.per keer, derhalve 36.per jaar. De kosten van onderhoudswerken worden geraamd op 320.— Geraamd voor gewoon onderhoud en aanschaffing van kleinere benoodigdheden. Omdat de registers van den Burgerlijken Stand niet meer gezegeld behoeven te worden, verlaagd voorgesteld. Als vorig jaar. Als vorig jaar. Evenals vorige jaren zullen de kiezerslijsten gedrukt worden. In 1918 zullen vermoedelijk verkiezingen plaats hebben voor de Tweede Kamer. Uit dezen post wörden betaald de kosten van vernieuwing en onderhoud van aanplakborden. Voor het aanplakken wordt aan den bode betaald 15. Bovendien worden uit dezen post bestreden de kosten van advertentiën. Hooger geraamd volgens de uitgaven over 1916. Geraamd in verband met de uitgaven over 1916. Volgens de nieuwe Zegelwet zijn verschillende stukken zooals o. a. bevelschriften van betaling thans vrij van zegel, zoodat deze post kan verlaagd worden. 82 83 84 85 86 87 88 89

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 121