31 MF.MORIE VAN TOELICHTING Onderhoud van waarschuwingsborden, aanrijpalen enz. 75.—, aanleg trottoirs, verbeteren voetpaden 1000.—, aankoop steenen en kleinere onderhoudswerken 500.—, aankoop en vervoer van puin en grint, gereedschappen enz. 2200.—, stofbestrijding /3500,—Verstraten Zonnelaan en Zonnekade en verdere verstratingen 1000,— Verbreeding Leidschevaartweg vanaf oprit van het viaduct tot aan de Zandvoortsche laan 2500. Het onderhoud van het plantsoen bij het Raadhuis wordt geraamd op 150.—, het onderhoud der plantsoenen op Bosch en Vaart op 250.—, het hakken van boomen en vernieuwing van beplan- tingen op 300.—, hekwerken om plantsoenen op 70.—, aankoop en planten van nieuw plantsoen met onderhoud 230. Voor gewone herstellingen aan bruggen wordt dit bedrag noodig geoordeeld. Het schoonmaken van enkele riolen is gewenscht. Voor gewoon onderhoud is verder 100. geraamd. Gewoon onderhoud van vaarten en slooten met inbegrip van het nieuwe kanaal 550.—, walmuren, schoeiingen enz., 350.— Uitdiepen van de verschillende mondingen van vaarten in het Spaarne en de Ringvaart is noodig, evenzoo het uitdiepen van een gedeelte van de Bleekersvaart, waarvoor te zamen geraamd wordt 500,- Het onderhoud van het uurwerk voor het Raadhuis kost 20.per jaar. Voor onderhoud van andere uurwerken wordt het overige bedrag geraamd. Het weekloon van den overleden gemeente-werkman-doodgaver bedroeg 8.per week, met vrije woning en 0.50 per begrafenis. Deze betrekking wordt thans tijdelijk door een der wegwerkers waargenomen. Het is gebleken, dat de woning niet meer aan bescheiden eischen voldoet, zoodat eene nieuwe zal moeten gebouwd worden. Het bedrag is geraamd voor onderhoud begraafplaats, hekken en zerken, doodgaverswoning en loon van den doodgraver. Bijdrage ingevolge Raadsbesluit van 8 Augustus 1871. Geraamd in verband met de ontvangsten, volgnummer 54. Herhaaldelijk blijkt wijziging van het uitbreidingsplan noodig of wenschelijk, waarom hiervoor weder 200.— wordt geraamd. i

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 127