84 TIJDELIJKE GELDLEENING. 13 December 1917 Aan den Raad der gemeente Heemstede. Voor bestrijding der kosten van aankoop der bui- tenplaats Leeuw en Hooft met bijbehoorende terreinen en der eerste kosten van exploitatie werd vastgesteld op 22 December 1916 een besluit tot het aangaan van eene tijdelijke geldleening tot een bedrag van ongeveer f 260.000.welk besluit door Gedeputeer- de Staten is goedgekeurd op 27 December 1916 on- der no. 124. Deze tijdelijke geldleening is aangegaan tot 31 De- cember 1917 tegen parikoers, eene rente van vier percent 's jaars en zonder provisie. Vervroegde af- lossing was bovendien geoorloofd, mits veertien da- gen te voren daarvan aanzegging wordt gedaan. Een gedeelte der leening ter grootte van f 100.000 werd voor de betaling der sportterreinen ten zuiden van den Hout omgezet in eene vaste leening op 1 December jl. Door verkoop der terreinen van het Grondbedrijf kan het overige gedeelte der tijdelijke leening worden afgelost, maar tengevolge van de buitengewoue om standigheden is voor het gemeente-gasbedrijf en het tijdelijk distributiebedrijf een zeer groot bedrijfskapi- taal noodig. Wij zouden nu willen nagaan, wat voor de gemeente het voordeeligste is, hiervoor kasgelden op te nemen of eene nieuwe tijdelijke geldleening aan te gaan op dezelfde of zoo mogelijk nog gunsti- ger voorwaarden als de bestaande tijdelijke geldlee- ning. Hierom hebben wij de eer U bijgaand besluit der vaststelling aan te bieden. Heemstede, den 12 December 1917. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van de openbare vergade- ring van den Raad van den 13 December 1917. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 45