69 ij December 1917 Art. 8. De ontvangsten en uitgaven van het bedrijf worden afgescheiden van die der gemeente beheerd. Leveringen en diensten van bedrijven onderling en van bedrijven aan de gemeente of omgekeerd, worden aan en door het bedrijf vergoed, alsof zij ten behoeve van een derde hadden plaats gehad. Art. i. De gemeente verstrekt tegen parikoers de noodige gelden voor het onderhoud en de uitbreiding van de aan het bedrijf behoorende roerende en onroerende goederen, voor uitbetaiing van arbeidsloonen en ver- dere schulden. De rente over de door de gemeente verstrekte gelden wordt door Burgemeester en Wethouders be- paald naar de voorwaarden, waarop door de gemeente zelve geleend is. A rt. 5. Door het bedrijf gemaakte winst, waaronder wordt verstaan het bedrag waarrnede de gezamenlijke baten, de gezamenlijke lasten, met inbegrip der afschrijvin- geri overtreffen, wordt afgedragen aan de gemeente; geleden verlies, waaronder begrepen de rente en de verplichte aflossingen der door de gemeenîe ten be- hoeve van het bedrijf gesloten ieeningen, wordt door de gemeente aangezuiverd. Art. 6. Het admiriistratitf en financieel beheer is eveneens aan den Gemeente-Opzichîer opgedragen. Hij zal tot het nemen van maatregelen. waarvan de geldelijke gevolgen een bedrag van f 50te boven gaart, voor zoover diî de uitgaven betreft, machtiging moeîen hebben verkregen van Burgemeester en Wet- houders. Verkoopsaangelegenheden moeten aan de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders worden onderworpen. Voorzoover de beschikbare gelden een door Burgemeester en Wethouders vast te stellen be- drag overschrijden, worden zij bij den Gemeente-Ont- vanger gestort Onder door hen te stellen waarbcrgen en gedurende een door hen te bepalen aantal dagen, mag een grooter dan het vastgesteîde bedrag in kas worden gehouden.

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 8