19 27 Maart 1918. 11 tige wordt als onbelastbaar een som van 600.voor noodzakelijk levensonderhoud afgetrokken. Voor ieder eigen of aangehuwd kind en voor iede- ren pupil van den belastingplichtige beneden den leef- tijd van veertien jaar, mits zij geen eigen inkomsten hebben en hun onderhoud geheel voor rekening van den belastingplichtige komt, wordt dit onbelastbaar bedrag vermeerderd met f 50 Voor ieder persoon, die door ziels- of lichaamsge- breken niet in staat is in zijn eigen onderhoud te voorzien en die ten laste van den belastingplichtige is, wordt dit onbelastbaar bedrag nog vermeerderd met f 50. Voor de samenstelling van het gezin wordt geno- men de toestand bij den aanvang van het belastingjaar, of, bij aanvang van belastingplichtigheid in den loop van het jaar, de toestand op den dag van den aan- vang der belastingplichtigheid. Art 24. Bij de vaststelling van het primitief kohier wordt het percentage bepaald, dat van het overeenkomstig het vorig artikel verkregen belastbaar inkomen als hoofdelijke omslag zal geheven worden en dat ook zal gelden voor de suppletoire aanslagen over het be- trokken belastingjaar. Dit percentage zal zoodanig bepaald worden, dat het totaal bedrag van het primitief kohier, behoudens het bepaalde in het volgende lid van dit artikel, onge- veer voldoende is om te komen tot de som, welke op de goedgekeurde begrooting voor het betrokken dienst- jaar als opbrengst van den hoofdelijken omslag is geraamd. Het totaa! bedrag van het primilief kohier zal het bedrag, waarmede volgens het vorig lid van dit arti- kel kan volstaan worden, met ten hoogste vijf percent mogen overtreffen voor mogelijk oninbare posten, ook

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 32