y 15 Maart 1918. 3 de eigenaren zich gerechtigd zouden achten daarte- genover verschillende eischen te stellen betreffende losplaatsen, sintelbakken enz. Dit adres is in onze vergadering van 29 Januari j.l. behandeld. Overwogen werd, dat de aanleg van een klinkerweg in de tegenwoordige tijdsomstandigheden een zeer hoog bedrag, ongeveer f 25.000 zou vorderen, ter- wijl ook bij aanleg tot grintweg gedurende tal van jaren een goede toestand zou kunnen worden verkre- gen en dan de kosten belangrijk lager zouden blijven. Besloten werd een kostenopgaaf van den gemeente- opzichter te vrageu en dan opnieuw te vergaderen. Den 1 Maart j. I. hebben wij opnieuw vergaderd en uit de ingekomen opgaaf bleek, dat de kosten van wegverbetering en 't planîen van een rij boomen wer- den geraamd op f 5000 -waarbij gerekend is op een grintweg van 5 Meter breedte met aan de zijde der perceelen een bestrate goot en een behard, niet verhoogd voetpad en aan de zijde der vaart eene rij iepen op den berm. Omdat wij de verbetering van algemeen belang voor de gemeente achten, zijn wij ten slotte van ons oorspronkelijk denkbeeld afgestapt om een bijdrage te vorderen. Wij geven L' daarom in overweging te bésluiten den weg kosteioos en om niet van de ver- schillende eigenaren over te nemen en dezen te verbeteren zooals hiervoren is omschreven. L)e wegverbetering zal aan vele handen arbeid kunnen verschaffen, hetgeen bij de bestaande werk- loosheid eveneens een geineentebelang is Productieve arbeid is toch ver te verkiezen boven improductieve uitkeering aan werkloozen. Wij willen er ten slotte op wijzen, dat de gemeente door dezen eigendomsovergang ook het recht zal krijgen iangs den Bleekersvaartweg een paar openbare losplaatsen aan te wijzen, hetgeen in het centrum der gemeente niet zonder beteekenis is.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 8