55 WTJZIGING REGELING LOONEN EN JAARWEDDEN. 28 Juni 1918. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. In uwe vergadering van 27 Maart j.l. werd ons op- gedragen nog eens te onderzoeken, of de loonen van sommige categoriën van werklieden volgens de ver- antwoordelijkheid, vakbekwaamheid en soort van ar- beid wel juist waren geregeld in verband met de loo- nen van andere werklieden Zoo werd in die verga- dering het verschil in loon van de voormannen met de gewone werklieden te gering geacht. Door ons zijn de loonen der verschillende câtegoriëen nagegaan en naar aanleiding van dat onderzoek stellen wij U voor de loongrenzen van den voorman Bosch- en plant- soenwerker en den voorman werkman Gemeentereini- ging in verband met hunne verantwoordelijkheid te bepalen op f 17 82f 21 06, waardoor deze 4 cent per uur meer zullen ontvangen dan een Bosch en plantsoenwerker en een werkman Gemeentereiniging. i-iij paden en wegen zouden wij ook wegens het dik- wijls talrijke losse personeel een onderbaas willen aanstellen met eene loonregeling van f 18 90— f 22.14, derhalve 6 cent meer dan een werkman bij paden en wegen Het loon van een vcorman werkman bij paden en wegen kan ongewijzigd blijven, omdat een onder- baas boven een voorman zai staan. Verder wenschen wij met een cent per uur te verhoogen het loon van een Gasstoker, stoomstoker-macbinedrijver en voorman gasstoker, omdat zij in afwisselenden dagnacht en Zondagsdienst werken, en van een metselaar- ovenhersteller en een voorman cokesdienst wegens hunne verantwoordelijkheid. terwijl wij het uurloon van de wachters of wakers, zoowel aan Openbare Werken als aan de Gas- Duinwater en Electriciteits- bedrijven, zouden willen verhoogen met 2 cent voor den dagdienst en met 4 cent voor de Zondags- en nachtdienst. Na bovengenoemde wijzigingen meenen wij. dat eene juiste overeenstemming in de loonen bereikt is. Het Ioon voor de jeugdige werklieden, dat thans f 3 per week bedraagt, stellen wij U voor te ver- hoogen tot f 4.32 per week, met jaarlijksche verhoo-

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 11