AANDEELEN GEMEENTELIJKE CREDIETBANK. 16 Augustas 1918 1 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. De Gemeentelijke Credielbank te 's Gravenhage is een Vennootschap die zich o a. ten doel stelt a. het verleenen van credieten aan gemeenten en b. het deelnemen in geldleeningen ten laste der gemeenten. Haar grondbeginsel is te zijn eene instelling wer- kende vöör en in het belang van alle Nederlandsche gemeenten, door gelden beschikbaar te stellen op de meest gunstige voorwaarden De bank is opgericht door de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, bij welke ook deze gemeente is aangesloten. Om zooveel mogelijk algemeene deelname der ge- meenten te verkrijgen en om het aandeélenkapitaal van f 575 000 tot f 1 000.000 op te voeren, stelt de Bark, uitsluitend voor Nederlandsche Gemeenten, de inschrijvin g pari open op 425 aandeelen a f 1000. Op elk aandeel moet op 2 Januari 1919, 10 pCt. woiden gestort van het norninaal bedrag en f 64. per aandeel, zijnde de beschrijving uit de winst van 1916 en 1917, terwijl de inschrijvers later nog moeten storten de bijschrijving uit de winst van 1918. Oe aandeelen deelen ten volle in de winst over 1919 Daar niet meer wordt uitgekeerd dan 5 pCt. en het overige op de aandeelen wordt bijgeschreven, worden deze automatisch volgestort. Om de nuttige werkzaamheid dezer instelling in 't belang der gemeenten, te bevorderen, stellen wij U voor haar te steunen door het nemen van 10 aandeelen. Naar aanleiding van het bovenstaande bieden wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststeliing aan. Heemstede, 6 Augustus 1918. Burgemeester en Wethouders van Heemstede J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der gemeente Heemstede, van den 16 Augustus 1918. De Secretaris, "C2-

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 11