64 M TOESLAG VOOK GELEVEEDE RIJWIELEN {Me 16 Augustus 1918 1 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Naar aanleiding van een adres van C. L. J. van Lent dd. 2 Augustus 1918, houdende verzoek hem een toeslag te verleenen op de door hem volgens contract aari de gemeente geleverde rijtvielen, hebben wij de eer U het volgende mede te deelen Op een gelijk verzoek van Van Lent is in Uwe vergadering van 24 Octoher 1917 een afwijzerde be- schikking genomen, omdat de Raad van oordtel was, dat Van Lent zich voldoende had behooren te dekken alvorens het contract te sluiten. Wij hebben deze zaak thans opnieuw onderzochi, vaarbij ons is gebleken. dat Van Lent zich heeft ge deki voor de rijwielen, maar dit niet kon doen voor de banden. omdat het niet gewensclit is voor drie jaar tegelijk banden op te doen deze toch vermin- deren door uitdrogen in waarde. terwijl de garariie- termijn reeds na twaalf maanden is verloopen. Toen de Engelsche regeering den uitvoer van rijwielbandtn stop zette. was Van Lent geheel aangewezen op de Uollandsche fabrieken, die, tengevolge van geringen aanvoer van grondstoffen, hare contracten slechts ten deele konden nakomen, terwiil de prijs met den dag steeg. J hans worden nog alleen banden afgegeven na machtiging van het Rijksbureau voor de Distributie van Rijwielbanden en heeft het Rijk alle loopende contracten ontbonden Wij hebben de overtuiging gekregen dat Van Lent steeds zeer veel moeite heeft gedaan de benoodigde banden te leveren en aan al zijne verplichtingen te voldoen Hij is hierin tot nu toe geslaagd, doch met groote schade. Hoewel wij in het algemeen niet voor het verleenen van eene tegemoetkoming in schade hij aanbesteding gevoelen, kunnen wij in dit bijzondere geval deze billijk achten en stellen wij U voor hem over 1918 een toeslag te verleenen van f 250 waartoe wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aanbieden. Heemstede, 6 Augustus 1918. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der gemeente Heemstede, van den 16 Augustus 1918. De SecretarWrfT^, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 13