66 LOOXEN DER WERKLIEDEN. 16 Aug: stus 1918 1 Aaa den Raad der Gemeente Heemstede 'n de Raadsvergadering van 28 Juli j I. zijn de voi- gende drie voorsteilen van den heer C. Tromp aan den Raad medegedeeld en besproken 1 e. om alle werklieden în dienst der gemeente Heemstede te bezoldigen naar het aantai dienstjaren in Heemstede doorgebracht Ile. om de loonen der werklieden in dienst der Gemeente Heemsfede op een lijn te brengen met de loonen der werklieden in Gemeentedienst van Haar- iem en, lile. om het personeel arbeidende in het drie ploe- genstelsel, 26 vrije Zondagen per jaar te verleenen Voorstel 1 is ingevolge raadsbesluit van 27 Maart 1918, no. 36, reeds van toepassing op de gemeenle werklieden en behoeft daarom niet in behandeling te worden genomen. Bij de bespreking van voorstel III is er op gewezen dai bedoeld personeel reeds 26 vrije Zondagen in t jaar heeft en dat de bestaande regeiing indertijd door het personecl zelf is voorgesleld. Voorstel II is in onze handen gesteld oru advies omdat dit een geheele wijziging der loontabellen beoogt. t Is zeer moeilijk een geheel juiste vergelijking van de loonen van Haarlem en Heemstede te verkrijgen, omdat én de aard der werkzaamheden én de levens omstandigheden niet in elk opzicht dezelfde zijn. ln de vorige vergadering is er reeds op gewezen, dat 't verschil in loon over 't algemeen, voor zoover eenige vergelijking kan worden getroffen, ihans van f 0.30 tot f 1 50 per week beloopt, niettegenstaande de loonen in Haarlem voor elke categorie met f 6 per week zijn verhoogd.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 18