69 AFKOOP POLDERLASTEN SCHOÜWBROEKERPOLDER. 16 Augustus 1918 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. De grens van den Schouwbroekerpolder vanaf de Zandvaart tot het Spaarne, liep vroeger langs de noordelijke kade van de Wippervaart, doch sedert het" Heemsteedsche kanaaf is gegraven en daarvoor ge- deelten van de Wippervaart zijn verbreed, loopt de grens op deze gedeelten door het kanaal. Het Polderbestuur oordeelt het hierom gewenscht de poldergrens te wijzigen en za! aan de Provinciale Staten voorstellen, deze te laten loopen langs de noordelijke kade van het Heemsteedsche kanaal, voor- zoover dit is ontstaan door verbreeding van de Wip- pervaart. De Gemeente moet voor bedoelde oppervlakte ver- graven grond, groot ongeveer 55,20 M2, polderlasten betalen, terwijl een strook grond, groot ongeveer 412 M2 en gelegen bij de noordelijke kade van het Heem- steedsche kanaal onbelast is Wij zouden willen voorstellen dat de strook grond van 412 M2 voor 't vervolg belastingplichtig zal wor- den en de oppervlakte vergraven grond vrij van pol- derlasten zal worden, door afkoop van de polderlasten over het verschil in grootte tegen f 200,per H.A. welke prijs door het polderbestuur als regel voor af- koop is vastgesteld. Ken kaart, waarop een en ander is aangegeven, ligt voor U ten Raadhuize ter inzage. In verband met het bevenstaande bieden wij U bij- gaand ontwerp bnsluit ter vaststelling aan. Heemstede, 6 Augustus 1918. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der gemeente Heemstede, van den 16 Augustus 1918. De Secretaris, n De Voorzitler, J

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 24