62 VERPLAATSIM DISTRIBUTIEBEDRIJF. 16 Augustns 1918 Aan den Raad der Oemeente Heemstede. In Uwe vergadering van 31 Mei j.l. werd er op ge- wezen, dat het Distributiegebouw niet meer aan de daaraan te stellen eischen voldoet en dringend voorziening behoeft. Twee middelen werden aange- geven om in dezen toestand te voorzien. In de eerste plaats om het Raadhuis te vergrooten en een gedeelte daarvan voor de Distributie te bestemmen en in de tvveede plaats om een houten gebouw te stichten. Naar aanleiding van deze besprekingen zijn door den architect Joseph Th J, Cuijpers teekeningen ge- maakt voor de uitbreidirg van 't Raadhuis, waarvan de kosten worden begroot op ongeveer f 80 000, ter- wijl door Padox teekeningen zijn ingediend voor 't bouwen van een houlen distributiegebouw, waarvan de kosteri worden opgegeven op f 24 000. Aan afbraak zou laatstgenoemd gebouw. volgens den Gemeente Opzichter later ongeveer f 7000 kunnen opbrengen, zoodat het verschil van stichtingskoslen en opbrengst bij afbraak groot ongeveer f 17.000 voor gemeenterekening zou blijven. Bij de behandeling van beide plannen in Uwe ver- gadering werd door een Uwer medeleden de aandacht gevestigd op het achtergebouw der O L School, waar- van de lokalen niet voor het onderwijs behoeven te worden gebruikt en zonder veel kosten voor distri- butielokalen zouden kunnen worden ingericht. Na be- spreking is dit plan in onze handen gesteld om advies. Door ons is onderzocht, in hoeverre door gebruik van het achiergebouw der school het onderwijs zou worden benadeeld, of dat achtergebouw geschikt is om voor distributielokalen te worden ingericht en hoeveel de kosten daarvan zouden bedragen. Hierbij is ons gebleken, dat bij bestemming van het achtergebouw der O. L. School voor kantoor van het Distributiebedrijf het onderwijs niet zal worden bena- deeld, omdat dan voor het onderwijs beschikbaar blijft het geheele schoolgebouw met ingang aan den Voor- weg, bevattende zes lokalen, waarvan in verband met het aantal van 4 leerkrachten en ongeveer 80 leer- lingen, vier lokalen in gebruik zullen worden genomen voor het geven van gewoon lager onderwijs en een lokaal voor het geven van onderwijs in vrije- en orde oefeningen.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 7