80. SUBSIMK BIJZONDERE BEWAARSCHOLEN. 30 September 1918 1 Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Naar aanleiding van de ingekomen adressen van het R. K. Parochiaal Kerkbestuur te Heemstede en van het Bestuur der Slichting van het H. Hart te Ben- nebroek om subsidie voor het bewaarschoolonderwiis hebben wij de eer U mede te deelen dat wij het wen- schelijk oordeelen, ook in navolging van enkele aan- grenzende gemeenten, het bijzonder bewaarschool- onderwijs van gemeentewege te steunen. In deze gemeente genieten ongeveer 185 leerlingen bijzonder bewaarschool onderwijs verdeeld over 2 scholen, n I. die, uitgaande van het R. K. Kerkbestuur en die, uitgaande van het Ned. Herv. Kerkbestuur, terwijl verder nog enkele kinderen gebruik maken van het bewaarschool onderwijs dat in aangrenzende ge- meenten wordt gegeven. Gaarne spreken wij een woord van waardeering uit voor hetgeen in deze ge meente reeds ten behoeve van het bewaarschool onderwijs is verricht, maar het kan niet worden ont- kend dat dit onderwijs op een hooger pijl behoort te worden gebracht. Het bewaarschool onderwijs is in hoofdzaak ten behoeve van kinderen uit den arbeiders- en kleinen burgerstand, zoodat aan schoolgeld slechts een gering bedrag kan worden gevorderd, terwijl de kosten van het onderwijs met den dag stijgen. Oe besturen der bewaarscholen zitten daarom steeds in financieële moeilijkheden en als gevolg daarvan moet veel wor- den bezuinigd. dikwijls ten nadeele van het onderwijs. De inrichting van de schoollokalen, hët aantal en de bevoegdheid der leerkrachten en de bezoldiging van het personeel, laat dan ook over het algemeen weï iets te wenschen over.

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 1