93 STEUK AAK WKEKEOOZEN 26 November I9l8 De Raad der Gemeente Heemstede Gezien het ontwerp van de Werkioosheidscommissie, zoomede het voorstel van Burgemeester en Wethou- ders, dd. 12 November 1918; BESLUIT Burgemeester en Wethouders op te dragen in samenwerking met de Commissie van advies voor de Werkloosheidsverzekering zorg te dragen voor de uitvoering van de navolgende regeling betrelfende het doen van uitkeeringen ingeval van onvrijwillige werk- loosheid, ingaande 11 November 1918 tot uiterlijk 1 Äprü 1919; lo. Aan werkloozen wordt, indien zij gehuwd zijn of als kostwinner kunnen worden aangémerkt, per week uiîgekeerd een bedrag van f 7.plus f 1.— voor elk kind beneden den 14 jarigen leeftijd en 50 pCt. van de betaalde huishuur tot een maximum van t 2.per week b aan ongehuwde werkloozen boven den leeftijd van 20 jaar wordt een bedrag van f 5.per week uitgekeerd. Voor werkloozen van jeugdiger leeftijd zal voor ieder geval het bedrag der uiikeering worden geregeld met dien verstande dat dit nimmer meer dan f 5,— per week zal bedragen c. aan werkloozen, die leden zijn eener werkloo- zenkas en die uitkeering ontvangen of uitgetrokken zijn, wordt per week f 2.50 extra uitgekeerd hun uit- keering wordt verminderd met de uilkeering, die zij uit het werkloosheidsfonds genieten. d. geen uitkeering te verleenen, wanneer het in- komen van het gezin f 20.of meer per week be- draagt de inkomsten van de leden van het gezin beneden f 2.50 per week, bij de berekening van de uitkeering aan het gezin niet in mindering te brengen en aan werklooze kinderen beneden 20 jaar den gewonen kinderbijslag te verleenen 2o. ter uitvoering van het sub 1 bepaalde de noo- dige regelingen te treffen en de uit een en ander voortvloeiende kosten te betalen Gedaan ter openbare vergadering van den Raad der Gemeente Heemstede, den 26 November 1918. De Secretaris, De Voorzitter, i VJ -

Raadsnotulen Heemstede | 1918 | | pagina 220