1 AANKOOP ËN VEKKOOP TEKREINEN VAN ROZENBURG. 5 Februari 1919. Aan Heeren Burgemeester en Wethouders van Heemstede. Bij raadsbesluit van 27 Maart 1918, no. 26, werd besloten van den heer J. Preijde Gz. te Heemstede aan te koopen het perceel Sectie B no. 8480. ten einde daarover aan te leggen een goeden verbindings- weg tusschen den Heerenweg en de Zandvoortschelaan. Tijdens de voorbereidende werkzaamheden voor aan- leg van dezen weg werd het wenschelijk geoordeeld met den heer Preijde te onderhandelen over de dem- ping van de sloot loopende bij de Zandvoortschelaan zoowel langs een gedeelte van diens overblijvend ter- rein als langs genoemd perceel der gemeente. Het bleek bij die besprekingen, dat de heer Preijde thans genegen zou zijn al zijn overblijvend terrein langs de Zandvoortschelaan met inbegrip van de bloembollen- schuur op den hoek van die laan en den Heerenweg te verkoopen. Wij meenen, dat deze gelegenheid om de Zand- voortschelaan op dat voor het verkeer zoo hoogst gevaarlijke punt te kunnen verbreeden. de gemeente niet mag ontgaan, te meer daar de ten slotte gevraagde koopprijs ons niet te hoog voorkomt Deze koopprijs bedraagt f 10 000voor de bloem- bollenschuur met de daar achter getegen oude schuur en het bijbehoorend terrein. zoodat de Zandvoortsche laan ter plaatse op vijftien Meter breedte kan gebracht worden de in die schuren aanwezige stellingen, ketel en verwarmingspijpen blijven eigendom van den heer Preijde, maar het overige komt de gemeente ten goe- de en de waarde daarvan als afbraak kan, volgens den gemeente-opzichter op ongeveer f 2000 gesteld worden. Voor het ten westen daarvan gelegen terrein van de Zandvoortschelaan ter grootte van ongeveer 8030 M2 bedraagt de prijs 'f 3,— per M2, echter wordt dan om niet aan de gemeente afgestaan de strook grond

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 1