83 24 October 1919. verleend, ingaande drie maanden vöör het tijdstip, waarop de bevalling kan worden verwacht en eindigende twee maanden na hare bevalling. 2. Is de onderwijzeres twee maanden na hare be- valling, volgens oordeel van den daartoe aangewezen arts nog niet in staat hare werkzaamheden aan de school te hervatten, dan treden de in art. 2 gestelde regelen van uitbetaling bij ziekte in. Vervulling dienstplicht. Art. 5. 1. Onderwijzers, op wie militaire dienstplicht rust, genieten verlof, zoolang zij zich verplicht in werkelijken dienst bevinden. 2. Zij genieten over den tijd van dit verlof: lo. voor zoover zij zich in werkelijken dienst be- vinden voor eerste oefening verlengd ver- blijf in werkelijken dienst als gevolgü van' opleiding tot een rang inbegrepen of alr behoorende tot het zoogenaamd blijvend ge-^ deelte. oon/u dar iaamcJdc 2o. voor zoover zij zich în werkelijken dienst vinden voor herhalingsoefeningen, de volltf^ J" jaarwedde 3o. voor zoover zij zich in werkelijken dienst be- vinden ten gevolge van een oproeping wegens jUvl buitengewone omstandigheden kostwinners 90% van hun jaarwedde niet-kostwinners 25% van hun jaarwedde. 3. Het deel der jaarwedde, vermeld in het tweede lid onder 3o, wordt, zoowel voor kostwinners als voor niet-kostwinners, verminderd met het bedrag van hun militaire jaarwedde, indien zij den officiersrang of den onderofficiersrang bekleeden. Hct wordt voorkost- winners bovendion verminderd met het bedrag, dat ter zalce van hun werkelijken dienst van Rijkowege mocht worden toegekend als vergoedmg wegons kost- winnerschap. 4. Ten aanzien van hen, die geen eigenlijke kostwinners zijn, maar die aannemelijk maken, dat zij bijdragen tot het onderhoud van anderen, kunnen Burgemeester en Wethouders de uitkeering vaststellen VZz/'- <3 s

Raadsnotulen Heemstede | 1919 | | pagina 23