4-jU_ YKROKDF.MNG HINDERWET. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. In verband met de toenemende bebouwing en mede als gevolg daarvan in het belang der openbare orde, veiligheid of gezondheid, achten wij het gewenscht, dat de Raad gebruik zal maken van de bevoegdheid neergelegd in art. 4, 2e lid der Hinderwet om een bepaald gedeelte der gemeente aan te wijzen als indus- trie terrein. Een eerste vereischte voor dc industrie is de on- middellijke nabijheid van goede waterwegen en daar- om komen terreinen gelegen aan het Spaarne, het Meemsteedsche Kanaal en de Ringvaart hetmeestvoor dit doel in aanmerking. In artikel 1 der ontwerp-ver- ordening is de grens van het voor industrie terrein aangewezen gedeelte nader omschreven. Het verbod in artikel 2 om elders in de gemeente de bedrijven uit te oefenen, waartoe de oprichting of het gebruik vereischt wordt van eene der in artikel 1 bedoelde inrichtingen is niet absoluut, want blijkens art. 3 kun- nen wij daarvan ontheffing verleenen. Het ligt in onze bedoeling van deze bevoegdheid om ontheffing te verleenen een spaarzaam gebruik te maken en deze alleen toe te passen wanneer bijzon- dere redenen in verband met den aard der inrichting een dergelijke ontheffing wettigen. Verder zijn in artikel 3 der verordening nog uitge- zonderd de bestaande inrichtingen zoomede de bedrij- ven, welke onder geen ander nummer dan I van arti- kel 2 der Hinderwet vallen. Naar aanleiding van het bovenstaande wordt U bij- gaande ontwerp-verordening ter vaststelling aange- boden. Heemstede, den 6 April 1920. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den April 1920. Ij April 1920. De Voorzitter, De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 35