99. 5 22 bii vervreemding oî bezwaring van onroe- rende goederen der Vereeniging zonder goedkeunng van Burgemeester en Wethouders oî anders van Ge- deputeerde Staten, zal het Bestuur aan de gemeente verbeuren een bedrag van {5000.—, waarvoor de le- den van het Bestuur hooîdelijk ieder voor het geheel aansprakelijk zullen zijn, onverminderd het recht der pemeente, om, zoo daartoe termen zi]n, în plaats van die eeldboete schadevergoeding te eischen en om de vervreemding of bezwaring niet als geldig te erkennen 23. bij faillissement, ontbinding of opheifing aer Vereeniging, alsmede indien de voorwaarden. waar- onder het voorschot is verleend. niet worden nageleeîd wordt het voorschot of het onafgeloste gedeelte daar- van terstond opvorderbaar 24 de gemeente heeft het recht, zoolang het voor- schot niet geheel is afgelost met goedkeuring van den Minister van Arbeid om alle bezittingen met het voor- schot verkregen met de daarop rustende lasten en verplichtingen en alle schulden der Vereeniging, voorzoover die ten behoeve van die bezittingen ztjn gemaakt, gezamenlijk over te nemen tegen betahng van een bedrag door Gedeputeerde Staten goedge- keurd of bij weigering door H, M. de Koningm vast te stellen, met dien verstande, dat boven het voor de verwerving of instandhouding van die bezittingen aangewende deel van het eigen vermogen van de vereeniging slechts een billijke vergoeding voor nood- zakelijke met den eigendomsovergang verband houdende de kosten wordt uitgekeerd; 25. Indien de woningen na afloop van den termijn, genoemd in artikel 4, lo van het Kon. Bcsluit vari 6 November 1919, no. 51 worden verkocht, mag die verkoop niet geschieden beneden der. prijs. die voor de woningen zal zijn te bedingen het bepaalde bij voorwaarde 22 blijft hierop van toepassing, Een batig saldo zal dan moeten uitgekeerd w-orden aan de gemeente tot ten hoogste het bedrag van het door deze verleende subsidie en de gemeente zal van het terugontvangen bedrag 75 pCt terugstorten in 's Rijks kas 26. de bestuursleden der vereeniging zijn m geval van niet naleving dezer voorwaarden, hoofdelijk îeder voor het geheel aansprakelijk voor het bedrag, dat het Rijk en de gemeente zouden hebben kunnen vor- deren, indien die voorwaardeu wel waren nageleefd 27.' een batig saldo op de exploitatie zal, îndien dit een door Burgemeester en Wethouders onder goed-

Raadsnotulen Heemstede | 1920 | | pagina 25