29 /*C 1921 2 Artikel 5. De artsen zijn, ieder in zijn wijk verplicht kosteloos geneesmiddelen en verbandstoffen te verstrekken aan gezinnen of personen, wier inkomsten niet voldoende zijn om zelf die hulp en die middelen te bekostigen. Artikel 6. Voor kostelooze hulp met verstrekking als genoemd in art. 5 en voor kostelooze hulp bij bevalling komen in aanmerking zij, die daartoe een bewijs hebben onlvangen. Dit bewijs wordt afgegeven door het Bur- gerlijk Armbestuur na het advies te hebben ingewon- nen van den arts of de vroedvrouw, Bij verschil van meening, ook indien de arts of de vroedvrouw meent dat een aangewezene niet meer voor kostelooze be- handeling in aanmerking komt, tusschen het Burger- lijk Armbestuur en den arts of de vroedvrouw, wordt de beslissing over de afgifte van het in dit artikel genoemde bcwijs overgelaten aan liet College van Burgemeester en Wethoudeis. Hangende deze beslissing en eveneens in spoed- eischende gevallen is de arts of de vroedvrouw ver- plicht hulp te verleenen zonder dat hun het bewijs bedoeld in dit artikel wordt getoond. Artikel 7. De artsen zijn verplicht, elkander in geval van nood bij te staan en hulp te verleenen. Zij zijn verplicht, in elk geval waarbij de bevoegdheid der vroedvrouw te kort schiet en bij ontstentenis. afwezigheid of wet- tige verhindering van deze, kosteloos hunne hulp te verleenen aan vrouwen. die een bewijs hebbcn van kostelooze hulp voor bevalling Artikel 8. De artsen zijn verplicht jaarlijks voor 1 Maart tot het inzenden aan Burgemeester en Wethouders van een beredeneerd verslag van den gezondheidstoestand over het afgeloopen jaar; het doen van de noodige voorstellen, die tot verbetering van den gezondheids- toestand kunnen leiden en het geven van alle inlich- tingen. die hun door den Raad. door Burgemeester en Wethouders of door den Burgemeesier v/orden ge- vraagd, een en ander voor zoover zulks niet in strijd is met den door hen afgelegden eed, bedoeld bij art. 21 der wet van 25 December 1878 Stbl. no. 222.

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 12