42 VEBORDENING OP ÜE KEURING VAN WAREN. tôMSI 1921. 1 Aan den Raad. Krachtens het bepaalde in de Warenwet (Staatsblad 1919. no. 581) en de ter uitvoering daarvan gegeven voorschriften is het land verdeeld in een aantal ge- bieden, terwijl voor ieder gebied een keuringsdienst is ingesteld, gevestigd in de bij Kon. Besluit aange- wezen gemeenten. Zoo is in de gemeente Haarlem een keuringsdienst gevestigd, welke o. m omvat de gemeente Heemstede. Aan het Bestuur der gemeente waar een keuringsdienst is gevestigd, is opgedragen het beheer van dien dienst, het vaststellen van veror- deningen op dien dienst zoomede het maken van de noodige instructies voor het personeel Verder is be- paald, dat de kosten der keuringsdiensten voor de helft worden gedragen door het Rijk en voor de an- dere helft door de gemeenten, die binnen het gebied van den keuringsdienst zijn gelegen, naar verhouding van het aantal inwoners van iedere gemeente. Voorts moet de raad van iedere gemeente één of meer ver- ordeningen vaststellen op de keuring van waren Blijkens eene circulaire van Gedep. Staten acht de Minister van Arbeid het gewenscht, dat in deze ge- meentelijke verordeningen zooveel mogelijk eenvor- migheid heerscht. Om die uniformiteit te bevorderen is aan het departement van Arbeid een concept ver- ordening opgesteld. die in de meeste gevallen door de gemeentebesturen kan worden overgenomen, tenzij plaatsel ijke omstandigheden een enkele aanvulling noodig maken. Wij stelien U voor deze concept- verordening vast te stellen omdat wij wijziging of aanvulling daarvan niet noodig achten. Tenslotte deelen wij U nog mede, dat het tijdstip van inwerking treden der verordening nog niet kan worden bepaald. omdat dit afhangt van het inwerking treden van de Warenwet voor het dis- trict Haarlem. Heemstede, den 10 Mei 1921. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN, De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de Notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den - 321. De Secretaris, De Voorzitter, Jl, I 1 o I im T n mm

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 19