63 VERBREEDLNG VAN MERLENVAART. 21 JULI 1921 2 Aan Heeren Burgemeester eu Wethouders. Ter bevordering van eene spoedige exploitatie der terreinen van Valkenburg, indertijd aangekocht van den heer Q. van den Berg en de erven Van Merlen, achten wij het gewenscht over te gaan tot den aan- leo' van de wegen en het plein overeenkomstig de onlangs door U aan den Raad aangeboden wijziging van het uitbreidingsplan. Volgens begrooting van den Gemeente- Opzich.er is voor "net aanleggen van bedoelde wegen en plem en het dempen van eenige sîooten 37000 M3 zaii'G noodig. De aanvoer van die hoeveelheid zand tot aan den wal zou eene uitgaaî vorderen van ongeveer 47700.—Gezocht is toen naar een oplossing, of dat zand niet van eigen terrein kan verkregen wcr- den en daarbij tevens een openbaar beiang kan worden gediend. Wïj meenen deze oplossing gevonden te hebben door eene verbreeding van de Van Merlenvaart en bestemming van het uitkcmende zand voor bovenge- noemde werken. Wanneer de Van Merlenvaart va!™ de Ringvaart tot den Glipperweg op eene breedte van 24 Meter wordt gebracht en vanaf dien weg tot onneveer 70 Meter ten Zuiden van de Van Merleniaan op eene breedte van 18 Meter, beide gedeelten met eene bodemdiepte van 2.60 Meter beneden N. A. krijgt men de beschikking over ongeveer 33000 M3 zand, welke volgens berekening van den Gemeente- opzichter voor circa f 34000.voor den wal geieverii kunrien worden. Weliswaar zal door de verbreeding van de Van Merlenvaart eene breedere brug b:j het Molentje moe- ten worden gemaakt dan noodig zou zijn bij het be- stendigen van de tegenwoordige breedte dier vaart, doch die meerdere kosten kunnen gelijk gesteld wor- den met het verschil in uitgaaf voor den zandaanvoer.

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 18