71 18 AUGUSTUS 1921 Als trekhond wordt alleen beschouwd die, waarvan ten genoege van den Controleur der Gemeentefinan- ciën wordt aangetoond, dat deze uitsluitend als zoo- danig wordt gebezigd en waarvan de houder desge- vraagd een te zijnen name staand bewijs van inschrij- ving in het register bedoeld in art. 1, 2e der Trek- hondenwet 1910 (Stbl. 203) overlegt. Als honden ter bewaking van gebouwen, erven en vaartuigen worden alleen beschouwd die, welke het gebouw, erf of vaartuig nimmer verlaten. Artikel 6. De helft der in art. 5 bepaalde belasting is verschuldigd: lo. indien de belastingplicht ontstaat op of na den lsten Juli; 2o. indien de belastingplicht ontstaat op grond van het bepaalde bij 2o der lste alinea van art. 2 dezer verordening. Artikel 7. Geen belasting is verschuldigd a. ter zake van het houden van een nesthond, zoolang die jonger is dan acht weken en gelijktijdig met den moederhond door denzelfden persoon wordt gehouden b. ter zake van het houden van een hond, ter vervanging van een in dezelfde rubriek van art. 5 vallenden hond, waarvoor in hetzelfde dienstjaar de belasting geheel is voldaan; c. voor honden gehouden ten dienste der politie of van het leger of van door Burgemeester en Wet- houders aan te wijzen vereenigingen, die honden houden met het doel daarmede het algemeen belang te dienen. Artikel 8. Voor de toepassing van de artikelen 264, 265b en 255c der gemeentewet wordt bepaald, dat de Controleur der Gemeentefinanciën in de plaats zal treden van den Raad, van Burgemeester en Wet- houders en van den Burgemeester. Artikel 9. Het toezicht op de naleving der bepa- lingen dezer Verordening geschiedt door de dienaren van politie en de verder door Burgemeester en Wet- houders aan te wijzen ambtenaren. Artikel 10. Deze verordening treedt in werking den 1 Januari 1 y22alsdan vervalt de thans geldende verordening op de heffing eener belasting op de honden. Aldus vastgesteld ter openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede, den 18 Augus- tus 1921. De Voorzitter, De Secretaris

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 16