71 YERORDENING OP DE INVORDERING EENER BELASTING OP DE HONDEN 1N DE GEMEENTË HEEMSTEDE. 18 AUGUSTUS 1921 De Raad der gemeente Heemstede Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders BESLUIT Vast te stellen de volgende Verordening Verordening op de invordering eener belasting op de honden in de gemeente Heemstede. Artikel 1. De invordering van de Hondenbeiasting geschiedt door den gemeente ontvanger. Artikel 2. Het model van het aanslagbiljet wordt door Burgemeester en Wethouders vastgesteld. Het vermeldt, behalve hetgeen daaromtrent bij art. 265a der gemeentewet is voorgeschreven, de plaats waar de betaling moet geschieden, de dagen en uren waar- op voor de ontvangst wordt zitting gehouden en de uitnoodiging tot betaling voor of op den verval- dag in art. 5 dezer verordening bedoeld, op straffe van vervolging. Artikel 3. De gemeenteontvanger of hij, die namens hem en op zijne verantwoordelijkheid ontvangt, is verplicht van iedere betaling onmiddellijk kwitantie op het aanslagbiljet te stellen. Geen betalingen worden voor geldig gehouden, dan die blijken uit een eigenhandige kwiteering op dat biljet, hetzij van den gemeenteontvanger, hetzij van dengene, die namens hem ontvangt. Bij de be^aling wordt door of namens dengemeen- teontvanger kosteloos voor elken hond een metalen kenteeken uitgereikt, volgens een mcdel door Burge- meester en Wethouders jaarlijks vast te stellen. Het kenteeken moet door den hond op zichtbare wijze aan een haisband worden gedragen. Indien het kenteeken in het ongereede mocht zijn geraakt wordt een nieuw verstrekt tegen betating van 50 cent. Artikel 4. De belastingplichtigen worden op kc- hieren gebracht. De kohieren worden opgemaakt en vastgesteld door den Controleur der Gemeentefinan- ciën. Zij, die door eenig verzuim niet op het oor- spronkelijk kohier zijn gebracht enzij, wier belasting- plichtigheid in den loop van het belastingjaar is ont- staan, worden op aanvullingskohieren gebracht. Artikel 5. I)e aanslagen zijn in een termijn invor- derbaar. Deze termijn vervalt op den negentigsten dag nadien van de dagteekening van het aanslagbiljet. De verschuldigde belasting is dadelijk invorderbaar zoodra de aangeslagene de gemeente metterwoon

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 17