1 87 33 Jjj December 1921 MEMORIE VAN TOELICHTING 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 Jaarwedde van elk der Ambtenaren van den Burgerlijken Stand, A. A. Swolfs, N. Vos, E. Vedder en J. van BemmelflOO. Uit dezen post zal slechts in geheel buitengewone gevallen betaling geschieden. Hieruit zullen terugbetaald worden de reiskosten aan leden van het Gemeentebestuur en Gemeente- ambtenaren, welke zich voor dienstzaken op reis moeten begeven. Ook zullen hieruit betaald worden reiskosten aan sollicitanten voor gemeentebetrekkingen. Lager geraamd in verband met de prijsdaling der brandstoffen. In verband met de uitgaven over 1920 wordt dit bedrag noodig geacht. De drukwerken enz. voor de politie worden verantwoord onder volgn. 132. De kosten voor schoonmaakmateriaal worden geraamd opf 50. Voor het glazenwasschen, 6 keer per jaar55.— Voor gewoon onderhoud (waaronder ook vernieuwing van de westelijke tuinafschei- ding) zal noodig zijn360.— Voor arbeidsloonen aan openbare werken wordt uitgetrokken650. Totaal f 1115. Aanschaffing van een vloerkleed en een tafelkleed voor de wethouderskamer, vloerbedekking voor secretariskamer en secretarie, een tafel voor de politiewacht en eenige stoelen is noodig de totale kosten worden geraamd op f 800.Het restant wordt uitgetrokken voor onderhoud en reparatie van kachels en kleine herstellingen. Met het oog op de uitgaven over 1920 wordt dit bedrag noodig geacht. Geraamd in verband met de uitgaven over 1921. Gemeend wordt dat met raming van dit bedrag zal kunnen worden volstaan. Met het oog op de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, welke in 1922 zullen worden gehouden, wordt dit bedrag noodig geacht. Hieruit wordt ook betaald het drukken der kiezerslijst, welke door invoering van het vrouwen- kiesrecht ongeveer dubbel zoo groot is geworden. Verder is het aantal stemdistricten uitgebreid van 3 tot 7. VOLGNUMMER

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 137