w: y 321.^7 55 December 1921. MEMORIE VAN TOELICHTINQ 33 137 138 139 140 Geraamd wordt voor Schoonhouden barakf 52. Onderhoud woning bij de barak 75. Linoleum vloerbedekking van de barak, met bijkomende werken. (In 1920 is hier- voor reeds een bedrag toegestaan, doch aanbrenging is wegens de duurte toen uitgesteld)360. Herstellen dakbedekking75. Arbeidsloon openbare werken en onkosten400. Schoonhouden brancard25. Voor bacteriologisch onderzoek, ontsmetting ingeval van besmettelijke ziekten en andere gezondheidsmaatregelen1013. Totaal f 2000. Blijkens art. 13 van deze wet draagt het Rijk de helft van de jaarlijksche kosten van een keurings- dienst van waren, terwijl de gemeenten die binnen het gebied van een keuringsdienst liggen, de andere helft dragen naar verhouding van het aantal inwoners van iedere gemeente. Thans is echter niet met eenige zekerheid na te gaan hoe groot de kosten voor deze gemeente zullen zijn, waarom voorloopig raming tot dit bedrag plaats heeft. Onze gemeente is ingedeeld bij het gebied Haarlem. Ook het ter uitvoering van deze wet noodige bedrag kan niet met zekerheid worden nagegaan, waarom voorloopig nevenstaand wordt geraamd. Bij Raadsbesluit van 30 Juni 1920, no. 56, is aan de afdeeling Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten een crediet verleend van ten hoogste 5 cent per inwoner per jaar, gedurende hoogstens 5 jaren, ter bestrijding van de malaria. De eerste bijdrage is ver- leend over 1920. 141 )3 141a Ten einde een juister beeld te krijgen van de kosten van de zwemvijvers hebben wij gemeend voor 't vervolg alleen te moeten ramen een bedrag voor dekking van het nadeelig saldo van het beheer der vijvers. Exploitatie en onderhoud komen daardoor ten laste der Vereeniging die de vijvers beheert, terwijl de gemeente subsidie verstrekt tot dekking van het nadeelig saldo, nadat zal zijn ingezonden de rekening over het afgeloopen jaar en de begrooting voor het a.s. dienstjaar. De posten batig saldo zwemvijvers en onderhoud zwemvijvers worden daarom thans niet meer geraamd. Volledigheidshalve moet hieraan nog worden toegevoegd, dat geen rekening is gehouden met de betaling van een jaarlijksche annuïteit in de stichtingskosten der vijvers, welke thans pl. m. f 27000.hebben beloopen. Blijkens de bij het Raadsbesluit van 19 October 1921, no. 92 behoorende begrooting en exploi- tatie-rekening van de waterverversching van de Bleekersvaart, wordt het stroomverbruik hier- voor geraamd op f 1300.de kosten van bediening op f 260.—, terwijl voor onvoorziene uitgaven wordt geraamd f 30. A ID 3 >22 VOLGNUMMER

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 159