71 December 1921. MEMORIE VAN TOELICHTING De regeling aangegaan met de gemeente Haarlem volgens Raadsbesluit van 15 September 1910, is door deze gemeente opgezegd. Zoolang omtrent dit punt geen zekerheid bestaat komt het ons gewenscht voor op dezen post te ramen het verschil tusschen het vorig jaar geraamde bedrag en de ontvangst aan retributiegeld, om hieruit eventueel te kunnen betalen tegemoetkoming aan particulieren in het schoolgeld voor buitenleerlingen. Ook omtrent dezen post bestaat nog geen zekerheid of die zal kunnen vervallen, waarom in over- weging gegeven wordt een zelfde bedrag als vorig jaar te ramen. Als vorig jaar, zie volgno. 36 der ontvangsten. Subsidie aan het Kruisverbond „St. Jozef" voor een roeibootveer over het Zuider-Buiten-Spaarne voor een pluimveetentoonstelling aan de Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen aan den Ijsbond van Hollands Noorderkwartier aan de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland aan de Onderlinge Tuinbouw-Vereeniging „Aerdenhout en omstreken" aan de Vereeniging voor Wijkverpleging aan de Vereeniging „Pro Juventute" aan de Heemsteedsche Politie-sportvereeniging aan de Politieschool te Hilversum aan de Haarlemsche Orkest-Vereeniging aan het Fonds tot behartiging der belangen van hulpbehoevende kraam- vrouwen te Haarlem Contributie als lid van de Vereen. van Nederlandsche Gemeenten, ongeveer als lid-donatrice van de afd. Haarlem en omstreken van de Kon. Nat. Vereen. tot steun aan miliciens f /ao,- 150. 10,- 10.- 25. 50 100, 600, 100, 300, 25, 1500. 1000. 100, 25, Totaal f 40^5. Het bedrag is geraamd om ook aan andere Vereenigingen met eene nuttige strekking votfr het openbaar belang, eene subsidie te kunnen verleenen. In het algemeen wordt, voordat tot de uitbetaling der subsidie wordt overgegaan, overlegging gevraagd van een rekening over het afgeloopen jaar en een begrooting voor het volgende jaar, om aan de hand daarvan de noodzakelijkheid van subsidie te kunnen nagaan. In verband met de uitgaven over 1920 wordt nevenstaand bedrag noodig geacht, om daaruit te betalen de belooning van de geneesheeren welke zijn aangewezen voor de contrôle bedoeld in werklieden- en ambtenaren-reglement dezer gemeente. Thans geraamd onder volgn. 198.

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 175