115 DECEMBER 1921. 2 Het tarief, gertoemd in art. 10 der heffingsverorde- ning meenen wij te kunnen handhaven. Het vermenigvuldigingscijfer is voor het loopende en het vorige dienstjaar vastgesteld op 1.3. Voor vol- gende jaren hebben wij rekening te houden met eene belangrijke daling van de inkomsten van vele inge- zetenen, tengevolge van de nog steeds voortdurende malaise en bovendien met het verlies van l/o van het belastingbedrag van hen, d:e a!s werkforens in andere gemeenten zijn aangeslagen. Wij hebben eenig vertrouwen, dat de reserveering van het overschot van de gemeenterekening dienst 1920, waartoe in Uwe Vergadering van 19 October j.l. reeds is beslo- ten, en het vermoedelijk batig saldo op den dienst 1921, de gemeente door den moeilijken tijd zal heen- brengen, "zonder tot belastingverhooging te moeten overgaan. In dat geval zou dan het vermenigvuldi- gingscijfer van 1.3 kunnen worden bestendigd. Het bedrag, dat dan zal worden geheven van niet in de termen van kinderaftrek vallende gehuwde personen met een geschat inkomen: van flOGO bedraagt f 5.20, van f 2C00 bedraagt f 32.50 van f4000 bedraagU105.30, van flO.OOO bedraagt f3S0.90 van f20.000 bedraagi f 900.90 en van f 500.000, wat on- geveer als het hoogste inkomen in deze gemeente kan worden aangenomen, bedraagt f 25.800.90. Nieuwe elenenten zijn overigens in de verordenin- gen niet opgenomen. Teneinde een overzicht te geven van de in deze gemeente bestaande belastingen deelen wij U mede, dat behalve de inkomstenbelasting, worden geheven 80 opcenten op de hoofdsom van de belasting op de gebouwde eigendommen en 20 opcenten op die der ongebouwde eigendommen, terwijl U ontwerp- verordeningen zijn aangeboden voor het heffen van de extra 18 opcenten op de hoofdsom der dividend- en tantiêmebelasting. Voorts zijn in deze gemeente vastgesteld eene belasting op honden, eene op too- neelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden en eene voor het gebruiken van gemeentegrond en -water. Krachtens bijzondere wetten worden nog ge- heven schoolgeld, vergunningsrecht voor dranklokali- teiten, leges voor den Burgerlijken Stand en begrafe- nisrechten.

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 210