115 DECEMBER 1921. 3 artikel 4 vermeld, belastingplichtig is geworden, wordt zoo spoedig mogelijk een beschrijvingsbiljet gezonden. Hij, die binnen vier weken na den dag, waarop vermoedelijk de belastingplicht is.ontstaan, geen be- schrijvingsbiljet heeft ontvangen, is verplicht onverwijld zoodanig biljet ter gemeente-seretarie aan te vragen. Het beschrijvingsbiljet moet binnen 14 dagen na de uitreiking ingevuld en onderteekend ter gemeente- secretarie worden terugbezorgd. Art. 6. Door Burgemeester en Wethouders of namens hen door den Controleur der Gemeentefinanciën kunnen, ter toelichting van aangiften, nadere schriftelijke of mondelinge inlichtingen, specificatie van de onder- deelen van het inkomen, alsook inzage van boeken of andere bescheiden, die tot staving van een en an- der kunnen dienen, aan de belastingplichtigen worden gevraagd. Art. 7. Bij het opmaken van de kohieren wordt door Bur- gemeester en Wethouders en bij het vaststellen van de kohieren wordt door den Gemeenteraad, met in- achtneming van het bepaalde bij artikel 2 dezer ver- ordening, het zuiver inkomen der belastingplichtigen geschat. Zij zullen daarbij letten op de door de belasting- plichtigen ingevulde beschrijvingsbiljetten. Art. 8. Van het zuiver inkomen van den belastingplichtige wordt als onbelastbaar een som van f500— voor noodzakelijk levensonderhoud afgetrokken, indien de belastingplichtige ongehuwd is en van f/éeo,— indien de belastingplichtige gehuwd, weduwnaar of weduwe is. /Glt,

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 215