4J 115 DECEMBER 1921. 4 Voor ieder kind of pleegkind van den belasting- plichtige beneden den leeftijd van 14 jaar, dat niet zelf in de belasting is aangeslagen en waarvan het onderhoud geheel komt voor rekening van den be- lastingplichtige, wordt dit onbelastbaar bedrag ver- meerderd met f/00 Voor ieder persoon, die door ziels- of lichaamsge- breken niet in staat is in zijn onderhoud te voorzien en die ten laste van den belastingplichtige is, wordt dit onbe'astbaar bedrag nog vermeerderd metf/90—. Als pleegkind van den belastingplichtige wordt slechts aangemerkt, wie door hem als eigen kind wordt onderhouden en opgevoed. Voor de samenstelling van het gezin wordt geno- men de toestand bij den aanvang van het belasting- jaar, of bij den aanvang van de belastingplichtigheid in den loop van het jaar, de toestand op den dag van den aanvang der be'.astingplichtigheid. Het belastbaar inkomen wordt afgerond naar bo- ven tot vcelvouden van f50. Art. 9. Bij de vaststelling van liet primitief kohier vvordt door den Raad bepaald, met welk cijfer de bedragen, in kolom 5 van het tarief van art. 10 vermeld, zullen worden vermenigvuldigd. Dit vermenigvuldigingscijfer zal worden toegepast bij de berekening van alle aanslagen van éénzelfde belastingjaar. Dit vermenigvuldigingscijfer zal zoodanig bepaald worden, dat het totaal bedrag van het primitief kohier behoudens het bepaalde in het vijfde lid van dit arti- kel, ongeveer voldoende is om te komen tot de som, welke op de goedgekeurde begrooting voor het be- trokken dienstjaar als opbrengst van den hoofdelijken omslag is geraamd. Het cijfer zal behoudens Koninklijke Goedkeuring niet hooger zijn dan twee. Het totaal bedrag van het primitief kohier zal het bedrag, waarmede volgens het vorig lid van dit arti- kel kan volstaan worden, met ten hoogste vijf percent mogen overtreffen voor mogelijk oninbare posten.

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 216