115 DECEMBER 1921. 8 een uit eigen beweging gedane mededeeling, als be- doeld in het slot van art. 13, vervalt niet het recht van navordering voor de belasting, welke daarna nog te weinig mocht zijn geheven. Art. 16. Hij, die tegen zijn aanslag bezwaren heeft inge- bracht wordt zoo noodig door den Controleur der Gemeentefinanciën opgeroepen om zijne bezwaren nader mondeling toe te lichten. Door den Controleur kunnen, ter toelichting van bezwaren, nadere schriftelijke of mondelinge inlich- tingen, alsook inzage van boeken of andere beschei- den, die tot staving dsr bezwaren of nadere bewe- ringen kunnen dienen, aan de belastingplichtigen wor- den gevraagd. Art. 17. De Raad benoemt uit zijn midden jaarlijks een commissie van drie leden, die alle bij den Raad in- gekomen bezwaarschriften onderzoekt en daar over advies uitbrengt. De Commissie doet zich bij dat onderzoek bijstaan door den Controleur derGemeente- financiën, terwijl zij haar advies niet uitbrengt, dan na raadpleging van het rapport van den Controleur en na den belastingplichtige, die daartoe zijn verlangen heeft te kennen gegeven, in de gelegenheid te hebben gesteld zijne bezwaren mondeling- toe te lichten of te doen toelichten. De leden der Commissie zijn verplicht die toelich- tingen geheim te houden. Van het aanhooren der toelichting en van het geven van advies moeten de leden der Commissie zich ont- houden in de gevallen, bedoeld bij art. 46 der Ge- meentewet. Art. 18. Met betrekking tot ontheffing van den aanslag in

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 220