118 29 DECEMBER 1921 2 regeling en arbeidsvoorwaarden niet te gewagen, die na uitvoerige discussie, in de vergadering der Commissie van Overleg van 30 Juli 1920 werden aangenomen en onveranderd door B. en W. in den Raad werden overgebracht. De minimum loonen werden daarbij van f2ö.i0 op f 31.05 gebracht, de maximum-loonen van f 30.60 op f 37.35 ongeacht de daaruit voortvloeiende hoogere kosten der periodieke verhoogingen, der extra-uren en percentengelden en van de sociale voor- zieningen (pensioen, ongevallenwet, ziekengeld, verlof- en feestdagen), welke laatste de gemeente in het al- gemeen op ongeveer 20 pCt. boven het loon komen ie staan. De nieuwe regeling in haar geheel kostte ongeveer t 25.000.nieer per jaar. In de vergadering der Commissie van Overleg voor de werklieden van 26 November 1920 werden besluiten genonien over vergoeding gebruik van eigen rijwiel, uitbetaling loon aan losse werklieden, loon stratenmaker bij ziekte, welke besluiten eveneens hetzij door ons werden vast gesteld, hetzij als voorstellen van Burgemeester en Wetnouders uoor den Raad werden bekrachtigd. In üe vergaaering van 29 April 1921 werd advies uitge- bracht over een ontwerp-lijst van „gevallen van ver- zuiin niet behoud van loon", welke lijst hierna con- form het advies door ons werd vastgesteld een voor- stel tot aanvulling van art. 20 W. R. met Koninginne- dag en met Katholieke Feestdagen werd niet aan den Kaad overgebracht, omdat het in de Commissie reeds verworpen was. In de vergadering van 12 Augustus iy21 werd door de Commissie van Overleg over een voorstel tot aanvulling van de lijst van gevallen van verzuim met behoud van loon voor de werklieden, advies uitgebracht, waarna die lijst door ons is aan- gevuld met eene bepaling als door de Commissie werd verlangd. Verder werd in die vergadering nog besloten ons College te adviseeren over wijzigingvan art. 28, 2e lid van liet Werkliedenreglement, waarover wij Uwen Raad reeds een voorstel deden conform het advies van de Commissie, en welk voorstel in de vorige raadsvergadering ongewijzigd is aangenomen. De door de Commissie van Overleg aangenomen voorstellen, waarbij geen overeenstemming met Bur- gemeester en Wethouders werd verkregen, en die dus een meer eenzijdig karakter dragen, zijn voorzoover de Raad daarover had te beslissen, ook ter kennis

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 230