118 29 DECEMBER 1921 3 van dat College gebracht met uitzondering van het in de vergadering vau 2 Augustus 1921 gedane voorstel over den vacantietoeslag. Immers de vroegere in 1920 gedane voorstellen over vacantietoeslag en kindertoe- slag werden in den Raad uitvoerig besproken en daarna verworpen. Ook namens Burgemeester en Wet- houders werden die voorstellen toen in den Raad be- streden maar tot bekorting der discussies werd door hen eene regeling aangegeven, die als leiddraad zou kunnen dienen voor het geval de Raad van het prae- advies van Burgemeester en Wethouders mocht afwij- ken. De opmerking van een der organisaties, als zou- den daarmede door Burgemeester en Wethouders ten aanzien van den vacantietoeslag zekere verwachtingen gewekt zijn, is dan ook niet juist. Wij kunnen ons echter begrijpen, dat eene Com- misie van Overleg zich onvoldaan kan gevoelen, in- dien door haar genomen besluiten, betreffende onder- werpen. waarover de beschikking aan den Raad is voorbehouden, onbekend aan den Raad kunnen blij- ven, indien ze niet in overeenstemming zijn met onze meening. Wij zijn bereid om mede te werken, dat deze steeds ter kennis van den Raad zullen worden gebracht. Ten aanzien van liet tweedepunt, wordt door een der organisaties opgemerkt, dat door Burgemees- ter en Wethouders niet betracht wordt hun afwijkende opvatting aan de Commissie van Overleg voor te leggen en te trachten tot overeenstemming te komen. Wij meenen hierop te kunnen antwoorden, dat zoo- dra de voorstellen der Commissie van Overleg een punt van bespreking in onze vergadering hebben uit- gemaakt, wij steeds bereid zijn en ook nooit in ge- breke zijn gebleven door onzen vertegenwoordiger onze afwijkende opvatting behoorlijk toegelicht mede te deelen. Wij kunnen en willen ons echter niet bin- den aan de toezegging om op elk voorstel, dat ons gedaan wordt, in te gaan en te trachten daarover tot overeenstemming te komen. Onze opvatting van over- leg plegen is ook niet, dat zulks in elk geval tot over- eenstemming m o e t leiden of steeds voortgezet moet worden tot overeenstemming verkregen is. Naar onze meening kan overleg, wel eens niet tot resultaat lei-

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 231