118 29 DECEMBER 1921 4 den en ook in de Commissie van Overleg zal dit niet steeds vermeden kunnen worden. De door sommigen gehuldigde opvatting dat overleg plegen wil zeggen „steeds iets toegeven tot overeenstemming is bereikt î's o.i. niet vol te houden. Zulks geschiedt ook in het particuliere leven niet en zou een tweesnijdend zwaard zijn. Immers zou dan bij een voorstel, uitgaande van Burgemeester en Wethouders dat niet naar den wensch der^organisaties is, steeds ook van die zijde in meer- dere of mindere mate toegegeven moeten worden. Uit de bovenvermelde opsomming van door ons College of door den Raad aangenomen voorstellen der Commissie van Overlegkan Uwen Raad voldoende blijken, dat het overleg niet steeds onvruchtbaar is geweest. üeen enkele vergadering is er geweest, waarin niet voor de organisaties winst viel te boeken. Oezien de vele resultaten, welke onder de werking van het huidige reglement op de Commissie van Overleg reeds zijn bereikt, gelooven wij niet dat voor een goed functionneeren dier Commissie de noodza- kelijkheid is gebleken om wijzigingen in dat reglement aan te brengen. In de laatste vergaderingen der Commissie van Overleg is behandeld een verzoek om loonsverhoo- ging, waarvan de kosten ongeveer f 30.000.— per janr zouden hebben bedragen. Dit verzoek is na am- pele bespreking en naar onze meening op goede gronden in de Commissie niet aangenomen, maar wordt in een der adressen gehandhaafd. De door de organisaties voorgestelde nieuwe groepsindeeling met afschaffing van de periodieke verhoogingen en opvoering der bestaande loonen tot hun maximum, dus om te komen tot een stan- daardloon voor iedere loongroep, vergden ruim f8000 (later tot ruim f 7.000 gereduceerd) per jaar meer. Op deze voorstellen werd door ons afwijzend be- schiktniet „zonder meer" zooals in een der stukken wordt opgemerkt, maar namens ons werd aange- drongen op een voorstel, dat minder kosten mede- bracht, in elk geval niet meer dan f3000.— per jaar zou kosten. Toen de organisaties een dergelijk voorstel liever aan Burgemeester en Wethouders overlieten, hebben wij gepoogd aan haar wensch te voldoen, doch etn dergelijke regeling bleek ons niet mogelijk. Wij zijn

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 232