118 29 DECEMBER 1921 5 evenwel bereid, om indien de werkliedenorganisaties door tusschenkomst van de Commissie van Overleg ons aanbieden een voorstel tot nieuwe groepsindeeling, welke ook door de hoofden van takken van dienst kan worden geaccepteerd en waarbij de verhooging niet meer vordert dan f 3000.— per jaar, een zoodanig voorstel in ernstige overweging te nemen. Tegen invoering van een standaardloon op de basis van de bestaande maximum loonen der verschillende loonklassen (f 32.40 in de plaats van f 31.05; f 33.30 in de plaats van f 31.95 enz.) hebben wij bezwaar, omdat de afschaffing der periodieke verhoogingen de kosten met eenige duizenden guldens zou vermeer- deren. In verband met onze toezegging om alle door de Commissie van Overleg aangenomen voorstellen ter Uwer kennis te brengen, ook die, welke door ons College niet kunnen worden overgenomen, deelen wij U mede, dat in de vergadering van de Commissie van Overleg van 2 Augustus j.l. is aangenomen een bemiddelingsvoorstel tot het verleenen van vacantie- toeslag aaiî werklieden. Dezelfde motieven welke ons hebben geleid om bij de vorige algemeene loonsher- ziening U voor te stellen niet over te gaan tot het invoeren van een vacantietoeslag, gelden ook thans nog; onze meening is te dien opzichte niet gewijzigd. De°docr de Commissie van Overleg ontworpen rege- ling voor den vacantietoeslag voor de werklieden zou een uitgaaf vragen van circa f3000.per jaar. Wij meenen U echter te moeten wijzen op de consekwen- ties, die de invoering van vacantietoeslag voor de werklieden, zou medebrengen voor het overige ge- meentepersoneel en stellen U dan ook voor niet in te gaan op het verzoek om vacantietoeslag. Ten slotte meenen wij er nog op te moeten wijzen dat tegenwoordig de onvoldaanheid in de kringen der belanghebbenden bij het georganiseerd overleg vrijwel een algemeen verschijnsel is, omdat bij de algemeene malaise, in verband met den toch zeer zeker verbe- terden toestand van het gemeentepersoneel, de toe- schietelijkheid der vertegenwoordigers van Burgemees- ter en Wethouders in de Commissie van Overleg sterk is gedaald.

Raadsnotulen Heemstede | 1921 | | pagina 233