7 Steun bouw Middenstands- woningen door „Heemstede's Belang". 26 JANUARI 1922. 1 Am d.-n Raad. Wij deelen Uw College mede, dat terwijl in het raadsbesluit van 29 October 1920, no. 99 inzake steun aan de Woningbouwvereeniging „Heemstede's Be- lang" voor den bouw van 69 middenstandswoningen, in voorwaarde 2 gesproken wordt van een voorschot ten bedrage van anderhalf maal de bouwkosten in 1914 en in aansluiting daaraan in voorwaarde 3 van eene bijdrage gelijk aan het verschil tusschen de werkelijke bouwkosten en a n d e r h a 1 f maal de kosten, die de uitvoering van het werk in 1914 zou hebben gevorderd, door den Minister van Arbeid de bijdrage uit 's Rijks kas nader is berekend naar het verschil tusschen de werkelijke bouwkosten en 1.6 maal de bouwkosten in 1914. Een gevolg van deze beslissing is, dat de bijdragen zoowel van het Rijk als van de Gemeente kleiner worden dan waarop bij genoemd raadsbesluit was ge- rekend. Voorwaarde 3 zal nu in dat opzicht in over- eenstemming moeten worden gebracht met de Minis- terieele beslîssing, maar bovendien komt het ons wen- schelijk voor daarin achter „werkelijke bouwkosten" nog te vermelden „voor zoover die door den Minister van Arbeid zijn goedgekeurd". Ten einde de vereeniging in staat te stellen eenige uitgaven te doen, waartegen wij geen bezwaar heb- ben, maar welke door den Minister niet worden goed- gekeurd en derhalve ook niet voor de bijdrage in aanmerking komen, meenen wij daartoe de gelegen- heid te moeten geven door in voorwaarde 2 niet te spreken van „1.6" maar „ten hoogste 1.7 maal de bouwkosten 1914". Het door de gemeente te verstrek- ken rentedragende voorschot kan daardoor ongeveer f 27.000.grooter worden dan 1.6 maal genoemde bouwkosten. Deze uitgaven betreffen o.a. het plaatsen van een schutting, alsmede het betalen van honorarium aan de architecten voor het niet uitgevoerde gedeelte van het indertijd bij ons ingediende grootere plan hetwelk op ons advies tot het tegenwoordige plan is teruggebracht. In verband met een en ander bieden wij Uwen Raad bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 3 Januari 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 13