15 Subsidie Bijzondere Bewaarscholen. 16 FEBRUARI 1922. 2 De Raad der Gemeente Heemstede Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders BESLUIT Vast te stellen de navolgende VERORDENING tot wijziging der verorde- ning tot regeling der voorwaarden, waaropaan bijzondere bewaarscholen subsidie uit de ge- meentekas kan worden verleend. In de verordening tot regeling van de voorwaarden waarop aan bijzondere bewaarscholen subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend, wordt achter voor- waarde 5 van artikel 2 ingevoegd „5a. De besluiten „tot vaststelling of verhooging van jaarwedden van „het personeel of ter bepaling van het aantal leer- „krachten moeten aan de goedkeuring van Burge- „meester en Wethouders worden onderworpen" de voorwaarde sub 8 van dat artikel wordt gelezen 8o. Het Bestuur draagt zorg dat de raming van inkomsten en uitgaven voor elk kalenderjaar minstens drie maanden voor den aanvang van dat jaar en de rekening over elk kalenderjaar binnen drie maanden na afloop daarvan bij Burgemeester en Wethouders worden ingediend. De artikelen 3 en 4 der verordening vervallen en worden daarvoor twee nieuwe artikelen ingevoegd, luidende Art. 3. Het subsidie wordt bepaald op hetzelfde bedrag als uit eigen middelen ten behoeve der school is bijeengebracht, waarbij schoolgelden, betaald voor leerlingen van elders, buiten beschouwing blijven. Het subsidie blijft echter beperkt tot de helft van de in artikel 4 vermelde kosten van het onderwijs en zal nimmer meer mogen bedragen dan noodig is tot dekking van het tekort over één kalenderjaar.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 10