Ruiling van grond met den heer J. Preijde Gzn. Aan den Raad. In het met de Erven van Mevr. Wed. Onderwater gesloten contract ter uitvoering van het raadsbesluit van 19 October 1921, no. 97, is o.m. bepaald, dat voorzoover en zoolang de geprojecteerde weg 31, vanaf Heerenweg tot weg 305 niet kan worden aangelegd, binnen 8 maanden na de veiling een noodverbindingsweg van 5 M. breedte over de zuid- grens der bouwperceelen langs weg 31 moet worden aangelegd. Teneinde het aanleggen van dezen nood- verbindingsweg te voorkomen, zijn met den heer J Rreijde Gzn., eigenaar van de gronden waarop bedoeld gedeelte van weg 31 is geprojecteerd, onderhandelin- gen gevoerd over afstand van die gronden. Het resultaat dier on.ierhandelingen is ncdergelegd in een voor U ter inzage liggende voorloopige akte van ruiling. De heer Preijde wil afstaan den grond, gelegen ten noorden van de zuidgrens van weg 31, wanneer hij van de gemeente ontvangt den grond gelegen langs de zuidzijde van dien weg. Bovendien wordt bij dat contract geregeld de af- stand van een strook berm en een strook tuin voor zijn perceel aan den Heerenweg. Het bezit van die strooken bermgrond en tuin is voor de gemeente gewenscht om aldaar den Heeren- weg met een flink trottoir te kunnen verbreeden en van rioleering te kunnen voorzien. Voor de meerdere oppervlakte grond, die hij aan de gemeente afstaat dan van haar ontvangt, geraamd op 2500 M2. wordt gevraagd cen koopprijs van f 2.50 per M2. De Commissie voor het Grondbedrijf geeft in over- weging bovenstaande ruiling van grond aan te gaan, terwijl ook dc Commissiën voor de Openbare Wate- ren en voor Openbare Werken ons hebben geadvi- seerd de sloot langs bedoelden berm van den Hee- renweg te dempen. Wij stellen U voor de met den heer Preijde ge- troffen voorloopige regeling te willen goedkeuren, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 20 Juni 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 9