61 Borgstelling voor de Woning- bouwvereeniging „Tuinwijk 20 JULI 1922 Aan den Raad Bij besluit van 25 Februari 1921, no. 7, machtigde Uw College ons, om de gemeente borg te stellen ten behoeve van de Rijkspostspaarbank voor de richtige betaling van al hetgeen deze uit welken hoofde ook nu of later terzake van het aangaan van een hypo- thecaire geldleening groot f 600.000.vandeWoning- bouwvereeniging „Tuinwijk"te vorderen mocht hebben. Vän deze leening moest door „Tuinwijk" eene rente betaald worden van 6} pCt. Thans is die vereeniging in de gelegenlieid tegen 1 Augustus a.s. met de Rijks- Verzekeringsbank eene eerste hypothecaire geldleening aan te gaan voor den tijd van 50 jaar, tegen eene rente van 5} pCt., als nader omschreven in de bijdit voorstel behoorende ontwerp-overeenkomst, blijkens welke tusschentijdsche of vervroegde aflossing uitgeslo- ten zal zijn. Met deze leening zal dan de Ieening met de Rijkspostspaarbank worden afgelost. Met het oog op hare exploitatierekening acht „Tuinwijk" het noodzakelijk van deze gelegenheid ge- bruik te maken. Voor deze leening wordt dan dezelfde borgstelling van de gemeente en dezelfde hypothecaire verbintenis van den aan „Tuinwijk" i.n erfpacht uit- gegeven grond geëischt als bij de eerste leening. Waar het sluiten van deze leening niet alleen een direct financieel voordeel beteekent voor „Tuinwijk" doch tevens eene vermindering van een eventueele risico, dat aan de borgstelling voor de gemeente ver- bonden zou kunnen zijn, meenen wij U in overweging te moeten geven de noodige medewerking te verlee- gen en bieden U bijgaand ontwerp-besluit ter vast- stelling aan. Heemstede, 13 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L. B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 15