62 Bouw R. K. Scholen. 20 JULI 1922 Aan den Raad. Op 29 April j.l. is ingekomen een verzoek van het Kerkbestuur van de R. K. Kerk van den H. Bavo al- hier om gelden beschikbaar te stellen voor de stich- ting van eene bijzondere school voor gewoon lager onderwijs en van eene bijzondere school voor uitge- breid lager onderwijs te zamen in één gebouw op een terrein bij den Heerenweg. Genoemd Kerkbestuur beschikt thans over 3 scho- ten in 2 schoolgebouwen en wel een lagere school voor jongens in het schoolgebouw aan den Heeren- weg en een lagere school voor meisjes zoomede een school voor meer uitgebreid lager onderwijs zocwel voor jongens als voor meisjes in het schoolgebouw aan de Kerklaan. In laatstgenoemd schoolgebouw was oorspronkelijk één school met zeven lokalen, drie beneden en vier boven, gevestigd. Het benedengedeelte is thans in gebruik als gewone lagere meisjesschool rnet zes klas- sen verdeeld over de drie lokalen. Het aantal leerlin- gen bedraagt ongeveer 140. Het bovengedeelte is in gebruik als school voor meer uitgebreid lager onderwijs en telt 9 klassen ver- deeld over 6 lokalen, waarvan een lokaal, dat vroeger diende als naaischool en een lokaal, dat vroeger was bestemd als slaapzaal voor de bewoonsters van het gesticht. De bestaande M.U.L.O. school telt ongeveer 185 Ieerlingen. De bedoeling van het Kerkbestuur is, het bestaande schoolgebouw in te richten evenals vroeger voor een gewone 7-kIassige lagere school voor meisjes, omdat door de invoering der gewijzigde wet een zevende leerjaar moet worden ingesteld en aan de vroegere naaischool en slaapzaal weer haar oorspronkelijke bestemming te geven. Verder ligt het in de bedoeling om de school voor M.U.L.O., welke thans is ondergebracht in het boven gedeelte der bestaande school, over te brengen naar het gevraagde nieuwe schoolgebouw met negeq loka- len en deze te verdeelen in een school voor gewoon lager onderwijs en in eene voor uitgebreid lager on- derwijs, beiden zoowel voor jongens als voor meisjes.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 17