62 20 JULI 1922 Door toename van het aantal leerlingen als gevolg van de vermeerdering van het aantal inwoners en omdat verschillende ouders hun kinderen niet langer naar de R. K. Scholen in Haarlem zullen zenden maar naar de nieuwe school in Heemstede, wordt verwacht dat de bestaande gewone lagere meisjesschool reeds direct zal worden bezocht door ongeveer 200 kinde- ren, de nieuwe school voor gewoon lager onderwijs door ongeveer 170 kinderen en de nieuwe school voor uitge'oreid Iager onderwijs door ongeveer 25 kinderen. Wij hebben ons ter plaatse van den juisten toestand op de hoogte gesteld. Het is ons gebleken, dat in het belang van het onderwijs moet worden voorzien in de behoefte aan meerdere schoolruimte. Wij achten het niet gewenscht te trachten deze ruimte te verkrijgen door het bestaande schoolgebouw, waarin ook reeds bewaar- en naaischolen zijn geves- tigd, met een negental klassen te vergrooten. Wij stellen U daarom voor gelden beschikbaar te stellen voor een nieuw schoolgebouw. De kosten van het nieuwe schoolgebouw, zooals het Kerkbestuur zich had gedacht dit te bouwen, worden globaal ge- raamd op f 98.000.en die voor eerste inrichting der beide scholen op totaal fl 1.300. Het Iigt in onze bedoeling alleen geld toe te staan voor een zoo eenvoudig mogelijk ingericht gebouw, zoodat op genoemde cijfers, zeker vrij belangrijk zal kunnen worden bezuinigd. Ten slotte deelen wij U nog mede, dat aan de in art. 73 der Lager Onderwijswet omschreven vereisch- ten is voldaan en dat zich niet voordoet een der ge- vallen, bedoeld in art. 75, 3e. en 4e. lid dier wet. Naar aanleiding van het vorenstaande wordt U bij- gaand ontwerp-besluit ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 11 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L. B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 18