Uitvoering Vleesehkeuringswet. Aan den Raad. In vervolg op ons advies van 8 Juni 1922, no. 52, en naar aanleiding van Uw besluit van 22 Juni j.l. tot tiet aanhouden der beslissing omtrent de regelingvan den Vleeschkeuringsdienst, ten einde de financieele gevolgen nader te kunnen overzien, deelen wij U het volgende mede Op 21 Juni j.l. is ingekomen een schrijven van den Directeur van het Openbaar Slachthuis te Haarlem, over de uitvoering van de Vleeschkeuringswet. In dat schrijven was, zooals U in de vorige raadsvergadering reeds is medegedeeld, opgenomsn eene begrooting der uitgaven van een eventueelen eigen Vleeschkeu- ringsdienst. Volgens deze begrooting zouden de jaar- lijksche uitgaven zijn te stellen op f 10.240. Begin dezer maand is van de Heemsteedsche slagers een adres oritvangen, waarin wordt verzocht, om we- gens de hooge kosten bij aansluiting aan Haarlem, volgens hen f 17.290,25, de slachtingen evenals thans te laten geschieden in de particuiiere slachterijen, dus om invoering van een eigen vleeschkeuringsdiens*, terwijl op 14 Juli j.l. van deze slagers een adres is ontvangen, houdende gelijk verzoek als voorgaand adres en waarin wordt beweerd, dat een eigen vleesch- keuringsdienst nog geen fôOOO.— per jaar zal kosten. Van verschiilende gemeenten uit den omtrek, waar- van vermoed v/erd, dat zij zouden overgaan tot in- voering van een eigen dienst, zijn door ons inlichtin- gen gevraagd over de financieele zijde van dit vraag- stuk. De \yegens aantal inwoners en ligging het best met Heemstede te vergelijken gemeente Bloemendaal, raamt de jaarlijksche uitgaven op rond f 7500.—. De Controleur der Gemeente-Financiën alhier komt, ingeval moet worden overgegaan tot stichting van een houten slachtplaats op steenen voet ad f 4000.—, op een jaarlijksche uitgaaf van rond f SjOO.—welk be- drag iets lager zal gesteld kunnen worden, wanneer in plaats van stichting van een nieuwe slachtplaats kan worden volstaan met het huren en in orde bren- gen van een bestaande slachtplaats, zooals door de slagers is aangegeven. De raining van de slagers komt ons te laag voor. Zij ramen het salaris van den veearts, waarmede vol- gens hen een contract zou kunnen worden afgesloten, op f 1500.per jaar, maar veiligheidshalve zal de raming zeker op f 2000.moeten gesteld worden. Verder zal voor het salaris van den keurmeester niet kunnen volstaan worden met f2100.—maar zal op f 3000.moeten gerekend worden, een en ander als te Bloemendaal, terwijl ook op vergoeding van plaats-

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 21