63 20 JULI 1922 vervanging moet worden gelet. Bij invoering van cen eigen dienst, zooals door de slagers wordt gewenscht, zal men dus aan de hand van de begrooting van de gemeente Bloemendaal, van die van de Heemsteedsche slagers en van die van den Controleur moeten reke- nen op een globale uitgaaf van f8000.—Dit bedrag moet door de slagers in den vorm van keurloonen en recht voor het gebruik van de noodslachtplaats enz. worden gedekt. De opgaaf der slagers, dat bij aansluiiing aan hct slachthuis te Haarlem de kosten f 17.290.25 zouden bedragen is door ons niet voldoende te controleeren. Volgens de aangiften toch bij de accijnzen te Haarlem bedroeg het aantal stuks rundvee over 1920 nog niet 2/3 en over 1921 slechts ruim de helft van het door de s'agers in hun adres opgegeven aantai en wel respectievelijk 525 en 437 stuks daarbij inbegrepen de vette en nuchtere kalveren. De in het adres vermelde opgaaf omtrent het aantal varkens en de hoeveelheid ingevoerd vleesch is onmogelijk na te gaan. Ook na bovenstaande opmerkingen zou kunnen gemeend wor- den, dat het financieel voordeeliger is een eigen vleeschkeuringsdienst in te richten dan aan te sluiten bij dien in Haarlem. Men moet echter niet uit het oog verliezen, dat de slagers individueel vrijheid behouden gebruik te maken van het abattoir te Haarlem of om hun vleesch in Haarlem te koopen, zooals in Schoten in steeds meer- dere mate geschiedt. Volgen sommige der Heem- steedsche slagers het voorbeeld hunner collega's uit Schoten, dan zullen de keurloonen enz. voorde over- blijvende slagers moeten worden verhoogd om een sluitende exploitatie te kunnen verkrijgen. In de vorige vergadering is reeds uiteengezet, dat men zich niet mag laten leiden door enkel linancieele overwegingen bij de beslissing over een de volksge- zondheid zoo nauw rakend onderwerp maar zeker ook ethische en hygiênische overwegingen moeten gelden, zoodat wij daarop niet verder /ullen ingaan. Wij willen enkel nog mededeelen, dat deze overwe- gingen voor ons den doorslag geven om te handha- ven ons voorstel van 8 Juni j.l. no. 52, om aan te sluiten bij het slachthuis te Haarlem. Alle stukken, welke op dit onderwerp betrekking hebben, zijn voor U ten Raadhuize ter inzage neder- gelegd. Heemstede, 15 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L. B. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der Gemeente Heemstede van den 20 Juli 1922. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 22