Inning Schoolgelden. 21 SEPTEMBER 1922 Aan den Raad. De aanslagen van het schoolgeld, zoowel voor de Openbare als voor de Bijzondere scholen, worden van 1 Januari 1922 af vastgesteld door de gemeente. De schoolbesturen echter kunnen, wanneer zij daar- aan de voorkeur geven, het schoolgeld zelf invorderen. Teneinde het geregeld binnenkomen der schoolgel- den zooveel mogeläjk te bevorderen, achten wij het gewenscht, dat de schoolbesturen zelf het schoolgeld invorderen. Het is voor de betrokken ouders gemak- kelijker om het schoolgeld wekelijks mee te geven aan de kinderen, dan telkens zich bij den Gemeente- Ontvanger te moeten vervoegen. Gaat de inningnaar den Ontvanger over, dan staat de betaling van school- geld geheel buiten de school en is het waarschijnlijk gevoig, dat vele posten lang open zullen blijven staan en van dwangmiddelen gebruik za! moeten worden gemaakt. De schoolbesturen zijn bereid zelf de invordering van het schoolgeld ter hand te nemen, wanneer aan de Schoolhoofden een kleine vergoeding wcrdt gege- ven, voor het vele werk, dat daaraan verbonden is. Na overleg met de Schoolhoofden werd door dezen genoegen genomen met een vergoeding van f 1. per betaalden aanslag en per jaar. De totale vergoe- ding wordt over dit jaar dan geraamd op f520.— of nog geen 5 pCt. van de totale opbrengst der kohieren, bedragende circa f 12000.—. Wanneer Uwe Vergadering zich met het boven- staande kan vereenigen, wordt verzocht ons het daar- voor benoodigde crediet van f520.te willen ver- leenen. Een rapport over deze aangelegenheid ligt voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 16 September 1922. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 11