102 Uitvoering Vleesehkeuringswet. 26 OCTOBER 1922 Aan den Raad. In de vorige raadsvergadering werden door vijf Uwer medeleden de volgende voorstellen gedaan 1. Om in te trekken het raadsbesluit van 20 Juli j.l., waarbij werd besloten aan te sluiten bij het open- baar slachthuis te Haarlem, waardoor de slagers alleen in Haarlem zouden mogen slachten 2. om Burgemeester en Wethouders uit te noodi- gen te trachten met Haarlem tot overeenstemming te komen, zöödanig, dat de slagers in Heemstede kunnen blijven slachten, terwijl in Heemstede gekeurd zal vvorden door Haarlemsche ambtenaren op nader over een te komen voorwaarden. Ter voldoening aan de in het tweede voorstel ver- vatte uitnoodiging hebben wij ons gewend tot Burge- meester en Wethouders van Haarlem, die ons te ken- nen hebben gegeven met een dergelijke regeling, voor- loopig bij wijze van proef voor den tijd van twee jaren, genoegen te nemen. Tegelijkertijd werd docr dat College toegezonden een nieuwe ontwerp-over- eenkomst, een gewijzigde ontwerp-verordening op den Vleeschkeuringsdienst en ontwerp-verordeningen op de heffing en invordering der keurloonen. Hoewel wij blijven betreuren, dat het slachten in deze gemeente zal worden voortgezet, bestaat daarte- gen bij ons minder bezwaar nu ons gebleken is, dat de keuring zal kunnen geschieden door bekwaam per- soneel van het Openbaar Slachthuis te Haarlem. Naar aanleiding van het betoog van een Uwer le- den in de vergadering van 21 September j.l. dat naar zijne meening de keurloonen lager behooren te wor- den gesteld, dan die, welke gelden voor de slagers in Haarlem, omdat in de keurloonen voor Heemstede niet behoeven te worden verdisconteerd de exploitatie kosten van het Slachthuis, deelen wij U mede, dat het Gemeentebestuur van Haarlem zijn voorwaarde van gelijke keurloonen handhaaft.

Raadsnotulen Heemstede | 1922 | | pagina 9