Bijdrage Schoolgeld Gymnasium en Scholen voor Middelbaar Onderwijs. 2 18 JANUARI 1923. Aan den Raad. Met ingang van het cursusjaar 1921 22 is het schoolgeld voor het Gymnasium en ook voor de Scholen voor Middelbaar onderwijs te Haarlem voor alle buitenleerlingen vastgesteld op f 300.terwijl dat voor de leerlingen uit de Gemeente Haarlem zelf is geregeld naar het inkomen der ouders of verzor- gers dier leerlingen. Wij achten het gewenscht eene bijdrage in ait schoolgeld te verleenen, omdat een bedrag van f 300, hetwelk bovendien eerst nu, na afloop van het cur- susjaar 1921 22 wordt gevorderd, voor vele ouders, blijkens hierover gedane schriftelijke en mondelinge verzoeken, te bezwaarlijk is. Wij zouden die bijdrage willen stellen op 75 pCt. van het verschil tusschen het schoolgeld, dat krachtens de schoolgeldverorde- ning wordt geheven bij gelijk inkomen van ingeze- tenen van Haarlem en het schoolgeld dat krachtens die verordening van buitenleerlingen wordt geheven. Verder stellen wij U voor deze bijdrage alleen te ver- strekken over het cursusjaar 1921/22 omdat ook de genoemde schoolgeldregeling slechts voor dat tijdvak de Koninklijke goedkeuring heeft verkregen en thans eene door de wet vastgelegde nieuwe regeling geldt. Naar aanleiding van het vorenstaande wordt U bij- gevoegd ontwerp-besluit ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 11 Januari 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 5