Aanleg van wegen bij de Molenwerfslaan. 22 FEBRUARI 1923. De N.V. Zaanlandsche Terrein- en Bouwmaatschappij, gevestigd te Haarlem, Birecteur de heer C. Turken- burg alhier, is voornemens met premie van het Rijk een vijf en twintig-tal woningen te bouwen op een terrein ten Zuiden van de Molenwerfslaan. Teneinde de bouwkosten en in verband daarmede de huur dezer woningen zoo laag mogelijk te kunnen houden is door de Maatschappij de medewerking van de Qemeente ingeroepen om een kleine wijziging in het Uitbreidingsplan aan te brengen, voorzoover be- treft de breedte van de geprojecteerde wegen, waar- aan gebouwd zal worden. Deze wijziging is inmiddels in Uwe vorige vergadering aangeboden en voor een ieder ter inzage nedergelegd. Ook zijn met deze Maat- schappij onderhandelingen gevoerd over het aanleggen van wegen met bijkomende werken. Het resultaat dier onderhandelingen is vervat in eene voor Uterinzage liggende ontwerp-overeenkomst. De gemeente zal de benoodigde wegen aanleggen, voor een bedrag van f 6000 terwijl de Maatschappij gedurende vijftien jaren tien van de te bouwen 25 woningen zal verhuren aan door de Gemeente aan- gewezen huurders voor een som van f 4.95 per week. Het bij deze zaak betiokken gemeentebelang is twceëriei. In de eerste plaats wordt hierdoor een goede gelegenheid geboden tot bestrijding der werkloosheid en in de tweede plaats hebben wij gemeend deze zaak te moeten bevorderen, omdat de üemeente în haar bezit heeft enkele woningen, zooals aan den Doodweg en aan de Camplaan, welke zullen moeten worden afgebroken, wat de eerste betreft in verband met de veiligheid van het verkeer en wat de laatste betreft ten behoeve van de doortrekking van de Heemsteedsche Dreef en de goede exploitatie van de terreinen van Valkenburg. Aan den Raad.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 31