Verhaal pensioensbijdragen Onderwijzend Personeel. 22 FEBRUARI 1923. Aan den Raad. Bij het Koninklijk Besluit van 28 November 1022, Staatsblad no. 638, is geregeld het verhaal door het Rijk van pensioensbijdragen op de ambtenaren, voor wie het Rijk die bijdragen verschuldigd îs. Op die ambtenaren wordt een verhaal toegepast van 3 pCt. van den pensioensgrondslag voor eigen pensioen en van 5l4 pCt. voor weduwen- en wee- zenpensioen, dit laatste echter van een bedrag van f 3000.wanneer de pensioensgrondslag hooger îs dan dat bedrag. Volgens artikel 35, 2e lid der Pensioenwet 1922, Staatsblad no. 240, is het Rijk o.m. ook de pensi- oensbijdragen verschuldigd voor het onderwijzend personeel van Openbare Scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs, welke wedden door het Rijk aan de gemeenten worden vcrgoed. Op dit per- soneel wordt dus ook de bovenbedoelde 8lô pCt. verhaa'.d. Dit verhaal vindt echter weer geen toepassing op het onderwijzend personeel, v/elks wedden door om- standigheden niet door liet Rijk worden vergoec doch ten laste der gemeente blijven. Het komt ons gewenscht voor dat het geheele onderwijzend personeel aan de openbare scholen op denzelfden voet wordt behandeld, daar men anders het geval zou kunnen krijgen, dat van een onderwij- zer wiens wedde in verband met het aantal leerlingen der' school niet door het Rijk aan de gemeente wordt vergoed, geen pensioensbijdragen zullen worden ver- haald, terwijl van denzelfden onderwijzer, vanat het oogenblik, dat deze verplicht onderwijzer wordt, weer wel verhaal zou moeten worden toegepast. Nog willen wij er op wijzen, dat sedert eemgen tijd de regeling der jaarwedden van het geheele onderwijzend personeel door het Rijk geschiedt, zon- der dat de gemeente daarop ook maar eemgen m- vloed heeft kunnen uitoefenen, met het gevolg dat de jaarwedden van genoemd personeel vroeger door Uw College geregeld in overeenstemming met de wedden van andere categorieën van ambtenaren, zelfs na verhaal van bedoelde 8^ pCt., daarbij met on- gunstig blijven afsteken. Wij bieden U daarom bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 25 Januari 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 37