Uitbreiding Kamerovens Gasfabriek. 22 FEBRUARI 1923. Aan Burgemeester en Wethouders. Toen op het einde van 1Q20 de plannen voor een nieuwe verticale ovenbatterij gemaakt werden, bedroeg de maximale etmaalaflevering 6585 M3. In verband daarmede werd voor de nieuwe installatie een capa- citeit van 9000 M3 gekozen. Intusschen nam, vooral in het laatste jaar, de a.le- vering in buitengewone mate toe, zoodat d%ma*imaf etmaalaflevering in 1922 heeft bedragen 9015 M3, het- geen derhalve in 2 jaar eene vermeerdenng van o7 nCt. beteekent. Ofschoon de productie der ovenbatterij nog kan worden opgevoerd, acht de Commissie het met den Directeur niet wenschelijk, de ovens op hunne uiterste capaciteit te belasten. Het is namelijk absoluut nood- zakelijk, bij het ovenbedrijf eenige reservecapaciteit te hebben om, ingeval van optredende bedrijfsstoormssen het tekort aan productie onmiddellijk te kunnen înha- len. Zulks is des te meer noodzakelijk daar de nuttige gashouderruimte slechts c.a. 50 pCt. bedraagt van de et- maalaflevering zoodat, ingeval van stonng, slechts voor een halven dag voorraad aanwezig is. Voor de oe- drijfszekerheid wordt het daarom een gebiedende noodzakelijkheid geacht, ook în de ovencapaciteit eenige reserve te hebben. De reserve, welke thans nog aanwezig îs în den vorm der 4 oude ovens met retorten, wordt ten eenen male onvoldoende geacht, te meer daar voor de be- diening hiervan een personeel van 14 stokers zou benoodigd zijn. Bovendien moet rekening worden gehouden met het feit, dat ook in 1923 nog een aanzienlijke toena- me van het gasdebiet zal plaats vinden. Zooals ons uit de exploitatiecijfers is gebleken, îs in Januari 1923 het debiet weer met 23.4 pCt. geste- gen ten opzichte van het debiet van Januan 19-2 Indien deze verhouding in den loop des jaars blijft bestaan zal de maximale etmaalaflevenng in 1923 wel- licht de uiterste grens der ovencapaciteit overschrijden. Het in-bedrijf nemen der oude ovens zou een on- overkomelijke hinderpaal vormen voor de goede ont- wikkeling der stokerij, daar deze ovens eenmaal weer in-bedrijf zijnde, niet meer kunnen worden afgebroken om plaats te maken voor nieuwe ovens.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 42