20 22 FEBRUARI1923 3 Het is daarom noodig, ten spoedigste over te gaan tot het uitbreiden der stokerijcapaciteit. Indien zulks tijdig geschiedt, zal deze uitbreiding nog voor October 1923 gereed zijn, zoodat ge- durende de komende wintermaanden in de stokerij voldoende capaciteit aanwezig zal zijn om in de be- hoefte te voorzien en de noodzakelijke reserve te vormen. Tevens kan dan met gerustheid de verdere uitbrei- ding van het gasdebiet worden tegemoet gezien. De uitbreiding zal op de meest economische wijze kunnen geschieden door het bijpiaatsen van een 3e. ovenblok met verticale kamerovens verhit door een centralen generator. L'it systeem heeft uitstekend vol- daan en vordert de minimum bedrijfs- en bedienings- kosten. Ten einde op de meest voordeelige wijze een zoo groot mogelijke uitbreiding te doen geschieden, is het wenschelijk, een ovenblok met 10 kamers te doen plaatsen. Tevens wordt daardoor de beperkte stokerij- ruimte zoo gunstig mogelijk benut. De capaciteit der stokerij wordt aisdan verdubbeld, waardoor een etmaal aflevering van 18000 M3 zonder bezwaar zsl kunnen worden geproduceerd. Door den Directeur wordt het wenschelijk geacht de uitbreiding te doen geschieden door de N.V. Silica en Ovenbouw Maatschappij, daar het nieuwe ovenblok in elk opzicht moet aansluiten aan het reeds bestaande, met welke gedachte wij ons kunnen vereenigen. Het zou groote bezwaren opleveren, indien een oven van andere constructie en afmetingen aan de reeds bestaande installatie moest worden aangepast. Bovendien is de N.V. Silica en Ovenbouw Mij. in staat een zeer korten levertijd te garandeeren, terwijl zij zeer groote belangen heeft bij de tijdige oplevering van het ovenblok. De N.V. Silica en Ovenbouw Mij. is bereid het ovenblok met 10 kamers geheel compleet metfundee- ring, te leveren voor de som van f 99.250 Deze som wordt niet te hoog geacht, zooals wij Uw College adviseeren aan voornoemde firma het voren omschreven uitbreidingswerk op te dragen. De verbouwingskosten van het oude stokerijgebouw zijn niet inbegrepen. Deze zijn echter niet hoog en blijven beperkt tot het verhoogen van een gedeelte der bekapping. Deze kosten worden door den Direc- teur geraamd op f 7000. De totale uitbreidingskosten zullen derhalve f 1C6.250 bedragen. De Commissie voor de Bedrijven De Secretaris, N. VOS. De Voorzitter, J. P. W. VAN DOORN.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 43